DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Bülent TUNÇ
Bülent TUNÇ
Giriş Tarihi : 26-03-2024 11:57

17 Kasım 2024 Tarihinde Erken Seçim Olabilir!

Uzun bir süredir siz değerli okuyucularımızdan uzak kaldığım için özür dilerim.

Başlıkta okuduğunuz gibi yerel seçimler sonrası siyasi senaryolar dillenmeye başladı. Bu senaryoya benimde bir katkım olsun istedim.
31 Mart 2024 Yerel seçimler sonrası gerek iktidar, gerek muhalefet tarafında seçim sonuçlarının muhakkak bir yansıması olacaktır. Bu yansımayı özellikle İstanbul, Ankara seçim sonuçları belirleyecek.
Buradaki kilit isim Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş
İmamoğlu özellikle bu seçimlerde rakip olarak Murat Kurum değil de Sayın Erdoğan üzerinden söylemlerini gerçekleştirmekte, bir sonraki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olduğunu resmen dile getirmese de söylemleri bunu göstermektedir.
Peki, İmamoğlu’nun Amacı Nedir?  
İmamoğlu ve ekibinin amacı, İstanbul’u katiyen iktidar tarafına bırakmamak. Bunun içindir ki sadece Büyükşehir değil ilçeleri kazanıp meclis çoğunluğunu da ele geçirmek.
Bunu başardıkları zaman İmamoğlu İBB den, Yavaş ABB başkanlığı görevinden istifa edecek,
Boşalan koltuklara yeni başkan, meclis çoğunluğu muhalefette olduğu için,İBB ve ABB meclisinde  daha öncesinden belirledikleri ilçe başkanını yapılan seçimle oy birliği ile yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atayacaklardır.
Esas Oyun Şimdi Başlıyor!
İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın istifasından sonra özellikle İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa,Antalya başta olmak üzere bazı milletvekilleri, milletvekilliğinden istifa ederek ara seçime gidilmesi kararı alınacaktır, ara seçme gidilmesi için 
(TBMM de 30 milletvekili ölüm ve istifalardan dolayı milletvekili koltuğu boşalırsa ara seçim söz konusudur)
Fakat söz konusu Büyükşehirler olduğu için, bu ara seçimden ziyade erken genel seçim kararına dönüşecektir.
(Buna en uygun tarihte okulların ara tatile girdiği 2024 Kasım ayıdır)
Muhalefetin adayı Sayın İmamoğlu gözükse de İmamoğlu stratejik bir kararla yaşının genç olması nedeniyle aday olmayıp, Cumhurbaşkanı adayı olarak Sayın Mansur Yavaş’ı aday olarak çıkartacaklardır.
Seçimin kazanılması durumunda İmamoğlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alıp parlamenter sisteme geçişte çalışmalar yapıp, ondan sonraki seçim takviminde CHP Genel Başkanı Olarak seçimlere girip başbakan olarak Ülkeyi yönetmek isteyecektir.
Yukarıda bahsettiğim gibi bu bir komplo teorisi olabilir de, olmayabilir de ama benim kanaatim bu yönde 
Türk siyasetinde artık yeni yüzlerin zamanı, Siyasete baktığımız zaman AK parti hiçbir zaman bu kadar zor durumda kalmamıştı. Ciddi oy kayıpları söz konusu. Bu gidişat bana Anavatan ve Doğruyol partisini hatırlatıyor ne diyelim Tarih tekerrürden ibarettir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
  • Süper LigOP
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Tek karedeki 100 yıldırım
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA