Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'yi kabul etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri’yi İstanbul’da kabul etti. Görüşmede Türkiye ve Mısır ikili ilişkileri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler ile küresel ve bölgesel konular ele alındı.

DÜNYA - 20-04-2024 22:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'yi kabul etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Filistin' için diplomatik görüşmelerde bulunmayı sürdürüyor. Başkan Erdoğan son olarak; Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri'yi Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kabul etti.

İSLAM ÜLKELERİ BİRLİK OLMALI

Başkan Erdoğan görüşmede, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları sürdükçe gerilimin ve çatışmaların bölgeye yayılma riskinin bulunduğunu söyledi.

Başkan Erdoğan; bölgenin tamamının çatışma sarmalı içine düşmemesi için İsrail-İran gerginliğinin azaltılmasının önemli, bunun için İslam ülkelerinin birlikte çalışmasının ise elzem olduğunu ifade etti.

GAZZE'YE KESİNTİSİZ ULAŞIM

Bölgede kalıcı çözüm için sağduyulu hareketin, stratejik aklın kullanılmasının hayati önemde olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, Gazze'deki İsrail zulmünün son bulması için de öncelikle acil kalıcı ateşkesin tesisinin ve insani yardımların Gazze'ye kesintisiz ulaşımının gerekli olduğunu belirtti.

Görüşmede Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan eşlik etti.

kaynak:sabah

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Katil İsrail’in tankları Refah'ın merkezinde!

Katil İsrail’in tankları Refah'ın merkezinde!

28-05-2024 - DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya Başbakanı Sanchez ile görüştü!

27-05-2024 - DÜNYA