GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2024 12:43

Meteoroloji’den Sağanak ve Kar Uyarısı!

Havalar yeniden soğumaya başladı 'Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır' sözü yine gerçek oldu. Meteoroloji, sağanak ve kar yağışı beklediği illeri tek tek duyurdu.

Meteoroloji’den Sağanak ve Kar Uyarısı!

Meteoroloji 10 ile sağanak ve kar uyarısı yaptı. Bugün yurdun güney ve doğusunun yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya'nın batı kıyıları ve Tokat çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Yurdun güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki 5 günlük süreçte, yurdun tamamına yakın bölümünde yağış görülecek.
Yağışlar iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta ortasında batı bölgelerden başlayarak azalması bekleniyor.


Hafta boyunca günün en yüksek sıcaklık değerleri, Ankara'da 6, Samsun'da 9, İstanbul ve Diyarbakır'da 11, İzmir'de 16, Adana'da 17, Antalya'da 19 derece civarlarına düşecek. Kuvvetli yağış ve kar yağışı beklenen iller ise şöyle sıralandı: BATMAN Kuvvetli yağış ve bazı kesimlerde kar yağışı bekleniyor. BİTLİS Yoğun kar yağışı bekleniyor. DİYARBAKIR Kuvvetli yağış ve bazı kesimlerde kar yağışı bekleniyor. HAKKÂRİ Yoğun kar yağışı bekleniyor. MARDİN Kuvvetli yağış bekleniyor. MUŞ Yoğun kar yağışı bekleniyor. SİİRT Kuvvetli yağış ve bazı kesimlerde kar yağışı bekleniyor. ŞANLIURFA Kuvvetli yağış bekleniyor. ŞIRNAK Kuvvetli yağış ve bazı kesimlerde kar yağışı bekleniyor. VAN Yoğun kar yağışı bekleniyor.Sarı kod uyarısı nedir?Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

Kaynak Sabah 

EditörEditör