MSB duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi! Terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuruldu!

Milli Savunma Bakanlığı, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe Kilit bölgelerindeki 8 PKK’lı terörist ile Suriye’nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit ettiği 9 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hâle getirdi." açıklamasında bulundu.

ASAYİŞ - 15-06-2024 18:04

MSB duyurdu: 17 terörist etkisiz hale getirildi! Terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuruldu!

Yurt içinde ve sınır ötesinde terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor. Kuzey Irak'ın Hakurk, Zap, Gara ve Metina Dağı bölgesinde sürdürülen sınır ötesi operasyonları kapsamında, bölgede keşif ve gözetleme vasıtaları Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristlerin üs bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu belirlendi.

F-16'LAR HAVALANDI!

Bölgede görevli İnsansız Hava Araçları (İHA) ile yerleri belirlenen PKK'lı teröristlere operasyon başlatıldı. SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı) ile Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan F16'ların katıldığı hava harekâtlarında, Hakurk Kampı ve Pençe Kilit bölgesinde 8 PKK'lı silah ve mühimmatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi

NOKTA OPERASYON!

Suriye'nin kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sağlanan güvenli alanlara yönelik bir grup PKK/YPG'li teröristin sızma girişimde olduğu tespit edildi. Komandoların keşif ve gözetleme vasıtalarıyla Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde yerleri belirlenen 9 PKK/YPG'li, Fırtına obüslerle gerçekleştirilen nokta operasyonunda etkisiz hale getirildi.

Sınır ötesinin teröristlerden temizlenerek güvenli alanlar oluşturulması amacıyla yapılan operasyonda toplam 17 PKK/YPG'li etkisiz hale getirildi.

TERÖRLE MÜCADELEDE ETKİN KARARLILIK!

MSB, "Terörle mücadelemiz etkin ve kararlı şekilde sürüyor! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Pençe Kilit bölgelerindeki 8 PKK'lı terörist ile Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit ettiği 9 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hâle getirdi." açıklamasında bulundu.

kaynak:sabah

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi!

MSB: Irak ve Suriye'nin kuzeyinde 4 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi!

21-07-2024 - ASAYİŞ

Ankara merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu! 13 kişi  tutuklandı!

Ankara merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu! 13 kişi tutuklandı!

21-07-2024 - ASAYİŞ