Başkan Pekyatırmacı: “Kurban Paylaşma, Dayanışma Ve Fedakârlıktır ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Konya Haber - 14-06-2024 17:06

Başkan Pekyatırmacı: “Kurban Paylaşma, Dayanışma Ve Fedakârlıktır ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Değerli hemşehrilerim; Sille Baraj Parkımızdan sizlere en kalbi selamlarımı gönderiyorum.  Kurban Bayramı tüm İslam alemi için fedakarlık, paylaşma ve dayanışma demektir. Toplumumuzun tüm kesimleriyle birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımız Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahiplerini unutmayalım ve bayramı büyüklerimizle, ailemizle, komşularımızla, dostlarımızla birlikte geçirelim. Bu bayram, inşallah komşularımızla, dost ve akrabalarımızla kırgınlıklarımız ve dargınlıklarımız varsa sonlandırmaya vesile olur.

Selçuklu Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi hemşehrilerimizin güvenli bir bayram dönemi geçirmesi için tüm tedbirleri aldık. Kurban pazarımızda zabıta ekiplerimiz denetimlerine devam ediyor. Kesim alanımız kullanıma hazır ve bayram boyunca çevre koruma ekiplerimiz 24 saat görevlerine devam edecek.

Bayram boyunca Selçuklumuzda sembol mekanlarımızda Sille Baraj Parkımız, Seyir Tepemiz ve Koku Bahçemizde bayramın 2. gününden itibaren,  Çiçek Bahçemiz ile Konya Tropikal Kelebek Bahçemizde ise bayramın 3. günü itibariyle sizlere hizmet vereceğiz.

Değerli hemşehrilerim;9 gün sürecek bayram tatili boyunca seyahat edeceklere özel bir uyarıda bulunmak istiyorum. Lütfen emniyet kemerlerinizi bağlayınız ve başta hız limiti olmak üzere trafik kurallarına titizlikle uyunuz. Yolda kaybedilen zaman telafi edilebilir ama kaybedilen canlar asla telafi edilemez. Bu vesileyle Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmün son bulmasını ve tüm İslam Âleminin huzurla, güvenle yaşayabilmelerini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Sevgili hemşehrilerim; Sevgili çocuklar, kıymetli gençler Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek bayramın ülkemize, İslam Alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Allah’a emanet olun.”

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
KOSKİ Akşehir'de içme suyu şebeke ıslahının yarısını tamamladı!

KOSKİ Akşehir'de içme suyu şebeke ıslahının yarısını tamamladı!

22-07-2024 - Konya Haber

Başkan Altay Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencileri Konya’ya Davet Etti

Başkan Altay Üniversite Tercihi Yapacak Öğrencileri Konya’ya Davet Etti

21-07-2024 - Konya Haber