GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2023 19:28

“Yanıbaşımda Karatay” Mobil Uygulaması Yayında

Karatay Belediyesi’nin yeni akıllı mobil uygulaması “Yanıbaşımda Karatay” artık yayında. Sunduğu hizmetlerle vatandaşın işini hem kolaylaştıran hem de sosyal yaşam kalitesinin artmasına katkı sunan uygulama, Karatay Belediyesi ile vatandaşlar arasındaki kurumsal iletişimi ileri bir boyuta taşıyor. Türkiye’nin en kapsamlı belediye halkla ilişkiler uygulaması olan “Yanıbaşımda Karatay”, kullanıcı dostu arayüzü ve interaktif tasarımı sayesinde vatandaşlardan da tam not aldı.

“Yanıbaşımda Karatay” Mobil Uygulaması Yayında

Bilgi teknolojilerine bağlı yaşanan değişimlere ayak uyduran Karatay Belediyesi, teknolojik altyapısını gün geçtikçe yeniliyor.

Karatay Belediyesi, gerek belediyecilik hizmetlerinin sunumu, gerekse vatandaşın hizmetlere daha kolay erişiminin sağlanması amacıyla “Yanıbaşımda Karatay” mobil uygulamasını hayata geçirdi. Apple Store ve Google Play Store gibi işletim sistemlerinde yayınlanan uygulama, kısa sürede vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.

Üzerinde büyük bir titizlikle çalışılan ve tamamen Karatay Belediyesi personeli tarafından tasarlanan yeni mobil uygulama; kullanıcı dostu arayüzü ve interaktif tasarımı sayesinde vatandaşlardan da tam not aldı.

BELEDİYE İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ ONLINE İŞLEM ARTIK DAHA KOLAY

“Yanıbaşımda Karatay” mobil uygulaması vatandaşa birçok kolaylık sunuyor. Uygulamanın ‘Online İşlemler’ bölümünden belediyeye yapılabilen vergi borcu ödemeleri ve imar durumu sorgulaması yapılabiliyor. Bu sekmede ayrıca vatandaşlar “Hoşgeldin Bebek” başvurusunda bulunabiliyor. Yine ‘Online İşlemler’ sekmesi altında bulunan “Projem Var”a tıklayan vatandaşlar, Karatay ile ilgili her türlü fikri veya projesini yükleyebiliyor.

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN HABERDAR OLUN

Karatay Belediyesi’nin sağlıktan spora, eğitimden ulaşıma, sosyal ve kültürden daha birçok başlıkta bugüne kadar hayata geçirdiği yatırım ve hizmetlerin yazılı ile görsel detaylarına da uygulama üzerinden ulaşılabiliyor. Karatay’ın tarihçesi, turistik yerleri, müzeleri, ören yerleri ve Karatay’ın tüm güzelliklerinin de keşfedilebileceği uygulamanın “Karatay TV” ve “Duyuru ile İlanlar” bölümünden ise belediyenin birçok konuda kamuoyuna duyurduğu gelişmelerden de anında haberdar olunabiliyor.


 

BİLGİNİ SINA HEDİYELERİ VE SÜRPRİZLERİ AL

Karatay Belediyesi’nin yeni mobil uygulaması “Yanıbaşımda Karatay”, eğlenceli yönüyle de büyük ilgi görüyor. Karatay ve Konya’nın tüm yönlerinin olduğu “Yarışmalar”, “Anketler”, “Yanıbaşımdaki Fırsatlar”, “Görevler” ve “Sürprizler” bölümlerine giren vatandaşlar, puan toplayarak sanal kartlarında biriken puanlarla “Yanıbaşımda Market”ten ücretsiz bir şekilde alışveriş de yapabiliyor.

KARATAY BELEDİYESİ ARTIK VATANDAŞA ÇOK DAHA YAKIN

“Yanıbaşımda Karatay” mobil uygulamasını değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak her zaman vatandaşa çok daha iyi hizmet verebilmenin gayretinde olduklarını ifade etti.

Başkan Kılca şunları aktardı; “Uygulamamızı cep telefonlarına indiren vatandaşlarımız, belediyemize 7 gün 24 saat boyunca kolaylıkla erişim sağlayabiliyor. Böylelikle zaman ve mekân bağımlılığı olmaksızın hemşehrilerimiz, her türlü online işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor. Yine pek çok önerilerini, başvuru veya şikayetlerini de uygulama üzerinden bize kolaylıkla iletebiliyor. Belediyemizin tüm birimleriyle entegre bir şekilde çalışan uygulamayı indiren vatandaşlarımız, belediyemizin faaliyet ve projelerine ilişkin haber ve duyuruları da ilgili sekmelerden takip edebiliyor. Özetle artık Karatay ve Karatay Belediyemiz, vatandaşımıza çok daha yakın. Yeni uygulamamız ilçemize ve insanımıza hayırlı olsun.”

EditörEditör