YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-09-2023 00:29

Vali Özkan; “Dosd Meram, İftihar Ettiğimiz Bir Çalışma Oldu

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Meram Belediyesi öncülüğünde hayat bulan DOSD Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezin fiziki şartları, altyapısı, fonksiyonları, eğitim sistemi ve hedefleri ile ilgili Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’tan bilgi alan Vali Özkan, “Nitelikli altyapı ve fonksiyonlarla donatılmış merkez, her yönüyle tüm Türkiye’ye örnek olacak iftihar ettiğimiz bir çalışma oldu” diye konuştu.

Vali Özkan; “Dosd Meram, İftihar Ettiğimiz Bir Çalışma Oldu

BAŞKAN KAVUŞ MERKEZ HAKKINDA VALİ VAHDETTİN ÖZKAN’A BİLGİ VERDİ

 

DOSD Meram’da ön kayıtların ardından başlayan mülakat sürecinde de sona gelindiğini ifade eden Başkan Kavuş, bu aşamanın ardından yakın zamanda eğitimlere başlanacağını belirtti. Fiziki şartlar ve eğitim sisteminde mükemmeli yakalamak adına yönetim kurulu üyeleri ve eğitmenlerle sık sık bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kavuş, “Down sendromlu bireylerimize ve ailelerine en iyi hizmeti verebilmek adına merkezimizin her ayrıntısı üzerinde titiz bir çalışma yürüttük. İnşallah bu çalışmaların semeresini de en güzel şekilde alacağımızı umut ediyoruz” diye konuştu.

VALİ ÖZKAN; “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BU MERKEZ İÇİN BAŞKAN MUSTAFA KAVUŞ İLE İFTİHAR ETTİK”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un liderliğinde ve koordinasyonunda hayata geçirilen DOSD Meram’ın, tüm Türkiye’ye örnek bir çalışma olduğunun altını çizen Konya Valisi Vahdettin Özkan da ilçenin en önemli yatırımlarından biri olarak nitelendirdiği DOSD Meram için Başkan Kavuş’a şükranlarını iletti. Merkezin down sendromlu bireyler ve ailelerinin beklentilerine en güzel şekilde cevap verecek şekilde dizayn edilmiş olduğunu görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Özkan, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Down sendromlu bireylerimiz açısından çok önemli bir hizmet olan merkezin, nitelikli altyapı ve fonksiyonlarla donatılmış olduğunu görmekten dolayı mutlu oldum. DOSD Meram, özel eğitim paketi oluşturmasıyla da önemli bir modelin nüvesini oluşturacak. Türkiye’nin her şehrine örnek ve model olacak merkezimizi hayata geçirmesi sebebiyle Başkan Mustafa Kavuş ile iftihar ettik. Bu vesile ile başkanımıza, ekibine, Necmettin Erbakan Üniversitesi yönetimi ve hocalarına, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve dernek yöneticilerine de şükranlarımı sunuyorum. Böylesi bir girişime her zaman destek vermeye hazırız”

Başkan Kavuş, Vali Özkan’a merkezin bölümlerini gezdirerek ve işlevselliği hakkında bilgi verirken özel çocuklar ve ailelerle sohbet ettiler.

EditörEditör