Konya Haber
Giriş Tarihi : 26-05-2024 12:59   Güncelleme : 26-05-2024 13:19

Uluslararası Konya Yarı Maratonu devam ediyor!

37 ülkeden 4.500 sporcunun katılım sağladığı 3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu; 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olmak üzere üç farkı kategoride gerçekleşiyor.

Uluslararası Konya Yarı Maratonu devam ediyor!

Konya  Büyükşehir Belediyesi tarafından Spor Konya Projesi kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Konya Yarı Maratonu dolayısıyla Konya’nın kalbi sporla atıyor.37 ülkeden 4.500 sporcunun katılım sağladığı 3. Uluslararası Konya Yarı Maratonu; 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu olmak üzere üç farkı kategoride gerçekleşiyor.

Sağlıklı yaşamı ve sporu teşvik etmek amacıyla düzenledikleri spor etkinliğinde katılımcıların geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Konya’nın tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfetme fırsatı bulacağını kaydeden Başkan Altay, “Kayıt ücretlerini bu yıl da SOBE, DOSD ve Karatay Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’ne aktaracaktık fakat Gazze’de yaşananlardan dolayı bu yıl tüm gelirlerimizi Gazze’deki kardeşlerimizin ihtiyacını gidermek için kullanacağız. Böylece tüm katılımcılar iyilik hareketinin bir parçası olacak''dedi

AdminAdmin