Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
26 MART Pazar 14:38

S.Ü Tıp Fakültesi:Bin 350 depremzede tedavi altına alındı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkilediği bölgedeki kurtarma çalışmaları sonucu ulaşılan bin 350 depremzedeyi tedavi altına aldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2023 17:17   Güncelleme : 17-02-2023 17:24
S.Ü Tıp Fakültesi:Bin 350 depremzede tedavi altına alındı

Depremden etkilenen erişkin ve çocuk hastalarımız için psikososyal destek veren ‘Travma ve Afet’ polikliniklerimiz Psikiyatri ile Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Polikliniklerinde hizmet vermeye başladı” şeklinde konuştu.

“Yataklı servisimizde 93 hastaya tedavi uygulanıyor”
Depremzedelere afet dışı sağlık sorunlarına hızlı çözüm bulabilmek için tüm polikliniklerde ek kontenjan ayırarak randevusuz muayene olmalarını sağladıklarını vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Koplay, “Bu çerçevede Konya’ya misafir olarak gelen, kronik böbrek yetmezliği bulunan 18 depremzede vatandaşın da tedavi süreçlerini planlayıp mağduriyet yaşatmadık. Hastanemize bin 350 depremzede hasta başvurdu ve 151 hasta yataklı servise yatırıldı. Yatan hastalarımız, ortopedi ve travmatoloji bölümleri ağırlıklı olmak üzere diğer tüm bölümlerimiz tarafından da aktif olarak takip ediliyor. 7 doğum gerçekleştirildi, yatan hastalarımızın 58’i taburcu oldu. Serviste yatan 93 hasta ve hasta yakınlarımız ile sürekli iletişim halinde kalarak ihtiyaçlarını karşıladık” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Koplay, tedavisi tamamlanan depremzede vatandaşların Konya Valiliği aracılığıyla taburcu olmadan kalacağı yerlerin organize edildiğini ve ilgili yerlere gönderilmelerinin sağlandığını sözlerine ekledi.

 

Kaynak bbnhaber 

EditörEditör

YORUMLAR