Konya Haberci | Konya Haber
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 15:56

Sosyal İnovasyon Ajansı’ndan Uluslararası Öğrencilere Yaz Okulu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle hayata geçirdiği Sosyal İnovasyon Ajansı tarafından şehirde öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik yaz okulu gerçekleştirildi. 2 gün süren program kapsamında yabancı öğrenciler, sosyal inovasyon ana başlığında sosyal fayda, etki ve proje yönetimi konularında eğitimlere ve atölyelere katıldı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-08-2023 14:52
Sosyal İnovasyon Ajansı’ndan Uluslararası Öğrencilere Yaz Okulu

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı tarafından Konya’da okuyan yabancı öğrenciler için “Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu’’ düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ve İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen “Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu”, 2-3 Ağustos tarihleri arasında ajansın Meram Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Sosyal inovasyonun transferini ve ortak akıl mekanizması ile çözüme odaklanmayı hedefleyen yaz okulunda yabancı öğrenciler, sosyal inovasyon ana başlığında sosyal fayda, etki ve proje yönetimi konularında eğitimler ve atölyelere katıldı.

TOPLUMSAL SORUNLARA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Yaz okulu kapsamında gerçekleştirilen programda, sosyal inovasyon iyi uygulama örnekleri, bilimsel araştırma tasarımı, proje döngüsü, şehircilik çalışmaları odağa alındı.  Öğrenciler, toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler atölyesinde inovasyon odaklı çözümleri tasarladı.

Uluslararası öğrencilerin hem inovasyonu hem de yaşadıkları bölgelere özgü sorunların çözümü için sosyal inovasyon stratejilerini keşfettikleri yaz okulu sonunda katılımcılara belge verildi.

EditörEditör

YORUMLAR