GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2023 21:22

Selçuklu’da altyapı ve asfalt çalışmalarında yoğun tempo sürüyor

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yıl içinde 150 bin ton sıcak asfalt dökeceklerini söyledi.

Selçuklu’da altyapı ve asfalt çalışmalarında yoğun tempo sürüyor

Selçuklu Belediyesi altyapı faaliyetlerine ilçenin çeşitli noktalarında gerçekleştirdiği sıcak asfalt çalışmalarıyla Selçuklu’nun modern fiziki görünümüne katkı sunmaya devam ediyor. Bir süredir Sille Ak Mahallesi Darıbeka Sokak’ta asfalt serim çalışması yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını tamamlandı. Göztepe Konutları’nın yer aldığı alanda genişliği 10,5 m, uzunluğu bin 500 metre olan yola 3 bin 780 ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi. Çalışma ile kelebekler Vadisi Parkı’ndan Sille’ye olan ulaşım süresi 11 km 17 dakikadan, 8 km 12 dakikaya düşmüş oldu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da bölgedeki asfalt serim ekiplerinin çalışmasını yerinde takip etti. Başkan Pekyatırmacı, hem merkez hem de dış mahallelerde altyapı, asfalt, parke ve bordür çalışmalarını yoğun tempo ile sürdürdüklerini ifade etti.

Başkan Pekyatırmacı,“Yolların standardını en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz”

Asfalt sezonunda çalışmalarına yoğun bir tempoda devam ettiklerini söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Şu anda Göztepe Konutlarına giden yol üzerinde altyapı çalışmalarını bitirdik. Sıcak asfalt çalışmalarını ekiplerimiz hızlı bir şekilde tamamlıyorlar. Uzun zamandır Göztepe Konutlarında yolla ilgili problem vardı. Plan çalışmalarını tamamladıktan sonra yol ve asfalt çalışmalarına başladık. İnşallah en kısa süre içinde Göztepe Konutlarının yol problemini çözmüş olacağız. Tabii hem merkez mahallelerimizde hem de merkez dışı mahallelerimizde hem altyapı çalışmaları hem parke bordür hem de sıcak asfalt ve soğuk asfalt çalışmalarını sezon başından bu yana çok yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. İnşallah sezon sonuna kadar bütün hedeflerimize ulaşacağız. Yıl içerisinde 150 bin ton sıcak asfaltı dökmüş olacağız. İlçemizde nerede altyapı çalışmasına ihtiyaç olan, yol çalışmasına ihtiyaç olan bölge varsa buralarda ekiplerimiz hızlı bir şekilde önce altyapıyı tamamlıyorlar. Sonra da parke bordür ve sıcak asfalt çalışmalarını yapıyorlar. Ben bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zor şartlarda çok yoğun bir çalışmayı gerçekleştiriyorlar. Şehrimizde, ilçemizde vatandaşlarımızın huzuru için, mutluluğu içingüvenli bir şekilde ulaşımlarının temini için yolların standardını en üst seviyede tutmak için gayret ediyoruz. Sadece şehir merkezinde değil dış mahallelerimizde de geçen yıl başlattığımız sıcak asfalt çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettiriyoruz. Dönem sonuna kadar dış mahallelerimizde de özellikle mahalle bağlantı yollarında sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayacağımızı ifade etmiştik. Bu yolda da hızlı bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

EditörEditör