KONYA HABER
Giriş Tarihi : 21-03-2024 21:04

Sağlık Bakanı Koca ve Başkan Altay Cihanbeyli’de Vatandaşlarla Buluştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cihanbeyli’de düzenlenen coşkulu programda vatandaşlarla buluştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde eser döneminin her geçen gün ilerlemeye devam ettiğini belirterek, “Etki gücümüzün daha da artması için, hedef birliğinin sağlanması için 31 Mart’ta bir ve beraber olmalıyız. Hem Cihanbeyli’de hem Konya’da Uğur İbrahim Başkanım için” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşları olarak 31 Mart seçimleri için Cihanbeylilerden destek istediklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Koca ve Başkan Altay Cihanbeyli’de Vatandaşlarla Buluştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Cihanbeyli’de halk buluşması gerçekleştirdi.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi önünde gerçekleştirilen ve miting havasında geçen programa binlerce Cihanbeylili ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

“BİZİM ARKAMIZDA DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANIMIZ VAR”

Cihanbeyli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Cihanbeyli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kale yaptığı konuşmada, “Bizim arkamızda dünya ümmetinin lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Bizim Sağlık Bakanımız var, Dünya Belediyeler Birliği Başkanımız, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız var. İşte bugün ilçemizdeler, sağ olsunlar” ifadelerini kullandı.

“CİHANBEYLİ’DE SÖYLENEN HER SÖZÜN ARKASINDA KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GÜCÜ VAR”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhur İttifakı’nın adayları olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşları olarak Cihanbeylilerden destek istediklerini ifade ederek, “Peki bunu söylerken neye güvenerek söylüyoruz; 5 yıl boyunca size yaptığımız hizmetlere. 5 yıl önce ne söylemişsek Mehmet Kale Başkanımızla birlikte yapmak bizlere nasip oldu. Elhamdüllilah sizlere mahcup olmadık. Şimdi yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta Cihanbeyli’de söylenen her sözün arkasında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gücü var Allah’ın izniyle. Bizim arkamızda da geçen dönem iki bakanımız vardı. Şimdi Konyalı dört bakanımız var. Allah’ın izniyle onların desteğiyle yapamayacağımız hiçbir şey yok. Yeter ki sandıkları 31 Mart’ta patlatalım” diye konuştu.

“BU YÜZYILIN DESTANINI HEP BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, “Bugün kıymetli bakanımızı misafir ediyoruz. O bizim bölgemizin bakanı, her konuda bizim yanımızda. Dolayısıyla bizim dört bakanımız var. milletvekillerimiz, hükümetimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tabi ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir yol yürüyoruz. Bu yolda bu yüzyılın destanını hep birlikte yazacağız. Türkiye Yüzyılı’nı bizler oluşturacağız ve Türkiye Yüzyılı’nı oluştururken Türkiye Yüzyılı şehirlerini bizler oluşturacağız. Her şey güçlü Türkiye için. Dolayısıyla Konya’nın güçlü olması için sizlerin desteği gerekiyor. 31 ilçemizde güçlü olmak istiyoruz sizlerin desteğiyle. 31 ilçemizin en güçlü sesi de inanıyorum ki Cihanbeyli’den gelecek. 31 Mart’ta burada bir zafer yazacağız inşallah” ifadelerine yer verdi.

“22 YILDIR TÜRKİYE’DE SİYASET MİLLETİN DERDİNE ÇARE OLMUŞTUR”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise 22 yıldır Türkiye’de devletin milletin kendisi olduğunu vurgulayarak, “22 yıldır Türkiye’de, siyaset milletin başına dert açmamış, derdine çare olmuştur. 22 yıldır Türkiye’de özellikle hükümetler halkın gerisinde kalmamış, halka ufuk açmıştır. 22 yıldan bu yana hasar döneminden eser dönemine geçildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eser dönemi her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda biz de hizmet etmek için gayret sarf ediyoruz” cümlelerini kullandı.

CİHANBEYLİLERE DOĞALGAZ MÜJDESİ VERDİ

Doğalgazla ilgili önemli açıklamalar yapan Bakan Koca şöyle devam etti: “Emin olun çok yakın takip ediyorum. Sadece Cihanbeyli için değil, Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu için en yoğun gündemlerimizden bir tanesi doğalgaz. Bildiğiniz gibi BOTAŞ’ın boru hattı için ihalesinin yapılması gerekiyor. Bununla ilgili de demin bakan arkadaşım Alparslan beyi aradım. Dedim ki; ‘Sayın Bakanım Cihanbeyliler, müjde bekliyor. Bu boru hattının ihalesi için bize net bir şey söyler misiniz?’ Kendileri arkadaşlarla görüşüp döneyim dedi. 10 dakika önce kendisiyle görüştüm. Dediler ki; ‘Cihanbeylili kardeşlerimize bir hafta, 10 gün içerisinde boru hattının ihalesinin bütün projeleri bitti, ihalesinin yapılacağını 1 yıl içinde de doğalgazın verileceği müjdesini verebilirsin’ dediler. Hayırlı olsun.”

 

“İÇME SUYUYLA İLGİLİ UĞUR İBRAHİM BAŞKINIMIN ÇOK BÜYÜK GAYRETLERİ OLDU”

Bölgenin sorunlarından birisinin de içme ve tarımsal sulama olduğuna değinen Bakan Koca, “Bildiğiniz gibi içme suyu ile ilgili Mavi Tünel Hattı’na 100 milyon metreküplük bir proje vardı. Bir yıl kadar önce Cumhurbaşkanımız müjdesini vermişti. Uğur İbrahim Başkanımın çok büyük gayretleriyle bu bölge için 25 milyon metreküp ilave edilerek, 125 milyon metreküp içme suyuyla ilgili buranın sorunu bitmiş olacak. Bu anlamda bir endişeniz olmasın. Tarımsal sulama da bölgenin sorunu. Cihanbeyli’miz de bir tarım merkezi. Bunu daha da geliştirmek gerekiyor. O anlamda tarımsal sulamayla ilgili DSİ’nin yoğun bir çalışması var. Bu bölge bu anlamda daha önemli olacak. Bundan dolayı özellikle sulamayı yakın takip ettiğimizi, bunun mutlak çözülmesi gerektiğiyle ilgili bir iradenin olduğunu, bu bölgeyle ilgili de tarımsal sulamanın çözüleceğinden emin olalım” dedi.

“ETKİ GÜCÜMÜZÜN DAHA DA ARTMASI İÇİN 31 MART’TA BİR VE BERABER OLMALIYIZ”

31 Mart seçimlerinin önemine de vurgu yapan Bakan Koca, “Önümüzde önemli bir gün var. Özellikle bu dönemde bir ve beraber olmalıyız. Güç birliği içinde olmalıyız. Her birimizin farklı düşünceleri olabilir. Bu farklılık bir zenginliğimiz. Ama etki gücümüzün daha da artması için, hedef birliğinin sağlanması için 31 Mart’ta bir ve beraber olmalıyız. Hem Cihanbeyli’de hem Konya’da Uğur İbrahim Başkanım için” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Programa; AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, AK Parti Cihanbeyli İlçe Başkanı Büneyye Ekinci, MHP Cihanbeyli İlçe Başkanı Bayram Aydoğan da katıldı.

 

EditörEditör