Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 08:41

Rusya ile Suriye’de ortak devriyeler artıyor

Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığı sürüyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Suriye’nin kuzeyinde Rusya ile ortak devriyeleri geliştirebiliriz” dedi

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 05-01-2023 11:36
Rusya ile Suriye’de ortak devriyeler artıyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akar, Moskova'da Türkiye-Rusya ve Suriye savunma bakanları arasındaki üçlü toplantıya ilişkin soru üzerine şunları söyledi: "Bizim amacımız ülkemizin, milletimizin savunması. Bunun için terörle mücadele çok önemli bir unsur. Bugüne kadar terörle mücadelede yapılanlar, sağlanan başarılar ortada. Bu konuda kararlı olduğumuzu oradaki muhataplarımıza ifade ettik. Diğer taraftan ilave bir mülteci alma durumumuz söz konusu değil. Onu kendilerine vurguladık. Bir diğer önemli konu da ister Türkiye'de ister Suriye'de olsun bizim birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Onları zora sokacak herhangi bir durumda, kararda bulunmamız asla söz konusu değil. Bu konuda son derece net bir politika izliyoruz."

'GÖRÜŞMENİN TEKRARI OLACAK'
Savunma Bakanı Akar ayrıca "Yaptığımız görüşmenin devamı olacak. Bununla ilgili gerekli mutabakatlar sağlandı. Suriye'nin kuzeyinde Rusya ile ortak devriyeleri geliştirebiliriz. Uzmanların tekrar buluşması şeklinde bu süreç devam edecek. Umudumuz bu sürecin makul, mantıklı ve başarılı şekilde devam etmesi, terörle mücadelenin başarılı şekilde gerçekleşmesi. Bizim bir diğer temennimiz de Türkiye'de misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü, güvenli ve saygın şekilde evlerine ve topraklarına dönmesidir" ifadelerini kullandı.

kaynak:sabah

EditörEditör

YORUMLAR