GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-01-2024 22:39

Ramazan Erkoyuncu:“Kangal Termik Santrali Kendi Borcunu Öder”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Başkan Erkoyuncu, Konya Şeker Kampüsü’nde düzenlenen programda Üç ayların başlangıcının ve Regaip Kandili’nin hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Ramazan Erkoyuncu:“Kangal Termik Santrali Kendi Borcunu Öder”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, 10 Ocak çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle yazılı ve görsel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Başkan Erkoyuncu, Konya Şeker Kampüsü’nde düzenlenen programda Üç ayların başlangıcının ve Regaip Kandili’nin hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Erkoyuncu,''toplumun hassasiyetlerine duyarlı, objektif ve ilkeli duruşa sahip tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Konya’da görev yapan yazılı ve görsel basın temsilcilerinin tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla toplumun sesi olma misyonunu üstlendiğine vurgu yapan Başkan Ramazan Erkoyuncu, “Basın, milletin müşterek sesidir. Şehrimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel medya kuruluşları kamu yararını ön planda tutarak, toplumun gözü kulağı ve sesi konumundadır. Bu bağlamda şehrimizde özverili ve bilinçli bir şekilde görevlerini yapan tüm basın mensuplarını tebrik ediyorum” dedi.

“KANGAL TERMİK SANTRALİ KENDİ BORCUNU ÖDER”

Toplantıda son 1 yılı değerlendiren Başkan Erkoyuncu, Kangal Termik Santrali’nin borcunun yapılandırıldığını söyledi. Santralin ilk taksitinin ödendiğini belirten Başkan Erkoyuncu, Konya Şeker’in ikinci taksitinin ise 31 Mart itibariyle ödeneceğini kaydetti.

Başkan Erkoyuncu Kangal Termik Santraliyle ilgili yaptığı açıklamada şu iadeleri kullandı; “750 Milyon dolar Kangal Termik Santrali’nin borcu vardı. Biz bu borcu 1 kuruş bile artırmadık. Yani enerjiden buraya 1 kuruş para transferi olmadı. Kangal Termik Santralimizde şu an bir problem yok. . Santralimiz çok rahat kendi imkânlarıyla kendi borcunu öder. Enerji maliyetleri bütün dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de çok yükseldi. Bizim de bu anlamda Soma Termik Santralimizle ilgili Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğüyle olan görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

“ÖDEMELER ŞUBAT AYINDA YAPILACAK”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Şubat ayında pancar paralarının ödeneceğine de vurgu yaparak, “ Çiftçilerimizden bu yıl rekor pancar aldık. Piyasa şartlarında olumsuzluklar yaşanıyor muhakkak ama bizler de üzerimize düşen neyse yaparız. Şubat ayında pancar paralarını ödeyeceğiz” İfadelerine yer verdi.

EditörEditör