ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-05-2024 18:59

MSB Duyurdu: Pençe-Kilit Operasyonunda 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit edilen 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Operasyon kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen kararlı ve etkili harekatlar neticesinde teröristlerin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

MSB Duyurdu: Pençe-Kilit Operasyonunda 6 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

6px;">Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Aziz vatanımız için terör ve teröristle mücadeleye tüm gücümüzle devam! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde tespit ettiği 6 PKK'lı teröristi etkisiz hâle getirdi. Operasyonlarımız, azim ve kararlılıkla sürecek!" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirilmişti.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terörü kaynağında yok etmek için kesintisiz operasyonlarla mücadeleye devam ediyor. Suriye'nin kuzeyindeki Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 7 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi. Terör inlerini yerle bir etmeyi azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz!"

kaynak:sabah

AdminAdmin