GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2023 23:21

MSB acı haberi duyurdu: Irak'ın kuzeyinde 3 kahraman askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, "Irak’ın Kuzeyi’nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." açıklamasında bulundu.

 MSB acı haberi duyurdu: Irak'ın kuzeyinde 3 kahraman askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3 kahraman Mehmetçiğin şehit olduğu bildirildi.

MSB açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: Irak'ın Kuzeyi'nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekatları düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

kaynak:sabah

EditörEditör