ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-10-2023 20:47

Milli Savunma Bakanı Güler'den terörle mücadelede net mesaj: Teröristler yok olana dek sürecek

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, İçişleri Bakanlığının önünde gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yaşar Güler terörle mücadeleye ilişkin net mesajlar verdi. Bakan Güler, "Eli kanlı teröristler, bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar, artan bir şiddetle, azim ve kararlılıkla terörle mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Milli Savunma Bakanı Güler'den terörle mücadelede net mesaj: Teröristler yok olana dek sürecek

Terörle mücadelenin artan bir şiddetle devam edeceğini vurgulayan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Suriye ve Irak'ta PKK/KCK, PYD/YPG'nin tüm tesis ve faaliyetlerinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meşru hedefimiz olacağının herkes tarafından bilinmesini istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Güler'den terörle mücadelede net mesaj

Bakan Güler şunları söyledi:

"Malumunuz olduğu üzere, Pazar günü İçişleri Bakanlığımızın önünde başarısız bir terör saldırısı oldu. Kahraman polislerimiz bu girişime anında karşılık vererek 2 teröristi de etkisiz hâle getirdi. Bu vesileyle, yaralanan kahraman polislerimize acil şifalar diliyor, tüm İçişleri Bakanlığı camiamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Ayrıca hain teröristlerce Kayseri'de şehit edilen Mikail Bozlağan kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır, asil milletimize başsağlığı diliyorum.

2 TERÖRİST TESPİT EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bizim terör karşısındaki tutumumuz, ilk günden beri değişmeden aynı esaslarla devam ediyor. İlgili birimlerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda 2 teröristin PKK/KCK, PYD/YPG üyesi oldukları ve Suriye'den gelerek bu eylemi yaptıkları tespit edildi.

"HERKES TARAFINDAN BİLİNMESİNİ İSTİYORUZ"

Öncelikle Suriye ve Irak'ta PKK/KCK, PYD/YPG'nin tüm tesis ve faaliyetlerinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meşru hedefimiz olacağının herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Eli kanlı teröristler, bu coğrafyadan yok olup gidinceye kadar, artan bir şiddetle, azim ve kararlılıkla terörle mücadelemiz devam edecektir."

kaynak:sabah

EditörEditör