YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-01-2024 00:59

Meram’da Şivlilik Coşkusu

Şivlilik geleneği Meram’da coşkuyla yaşandı. Sabahın erken saatlerinde sokaklara çıkan çocukların heyecanı ve mutluluğuna ortak olan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, şivlilik toplayan çocuklara eşlik etti. Bu özel günü hastanede geçirmek zorunda kalan çocukları da unutmayan Kavuş, Meram Tıp Fakültesi’nde tedavi gören çocuklara hediyelerini hastane yönetimi ile birlikte verdi. Dolu dolu geçen günün sonunda DOSD Meram’da eğitim gören down sendromlu bireyler Başkan Kavuş’u ziyaret ederek şivlilik manisini okudu.

Meram’da Şivlilik Coşkusu

Meram’da yaşayan çocuklar, yıl boyunca heyecanla bekledikleri şivlilik için sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sokaklardaydı. Yıllardır süregelen bu geleneği devam ettiren çocuklara Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da eşlik etti. Çocuklarla birlikte şivlilik toplayan Mustafa Kavuş ayrıca Meram Belediyesi’ne gelen çocukları karşılayarak hediyelerini verdi. Bu özel günü hastanede geçirmek zorunda kalan çocukları da unutmayan Kavuş’un DOSD Meram’dan da misafirleri vardı.

HEM TOPLADI HEM DAĞITTI

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sabahın ilk ışıklarıyla Konya sokaklarını şivlilik geleneği ile şenlendiren çocuklara eşlik etti. Çocukların heyecanına ve mutluluğuna ortak olan Kavuş, onlarla birlikte şivlilik topladı. Kavuş, belediyeye gelen çocukları da karşılayarak sohbet edip hediyelerini verdi.

BAŞKAN KAVUŞ ŞİVLİLİK GÜNÜNDE HASTANEDEKİ ÇOCUKLARI UNUTMADI

Mustafa Kavuş’un bir diğer adresi Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi idi. Başhekim Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Nail Güner ile birlikte hastanede tedavi gören çocukları ziyaret ederek hediyeler veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu özel günde çocukları da unutmadı. Üç ayların başlangıcı ve Regaib Kandili dolayısıyla Konya’nın dört bir yanında olduğu gibi Meram’da da büyük bir sevinç ve heyecan yaşandığını belirten Mustafa Kavuş, şivlilik

geleneğinin çok değerli ve anlamlı bir gelenek olduğunu vurguladı. Kavuş, “Her yıl olduğu gibi bugün de Konya’da yaşayan her çocuğun unutamayacağı bir günü hep birlikte yaşıyoruz. Sokaklarında oluşan fener alayı ve şivlilik ile Konya ve Meram rengarenk bir gün yaşıyor. Ancak bu günü rahatsızlıklarından dolayı hastanelerde geçirmek durumunda kalan çocuklarımız var. Biz onların da bu güzelliklerden mahrum kalmasını istemedik. Bu nedenle onların belediyemiz tarafından hazırlanan şivliliklerini ayaklarına kadar götürüp onların da bu neşeden nasibini almalarını istedik. Onlar da büyük mutluluk yaşadı. Bu neşe ve mutluluklarının daim olmasını temenni ediyor, Cenabı Hakk’tan her birine şifa diliyorum. İnşallah her biri en kısa zamanda sağlıklarına kavuşur ve önümüzdeki yıl yaşanacak şivlilikte kendileri hediyelerini toplarlar” diye konuştu.

ÖZEL BİREYLER BAŞKAN KAVUŞ’U ZİYARET EDEREK ŞİVLİLİK MANİSİNİ OKUDU

Dolu dolu geçen şivlilik heyecanın da Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un özel misafirleri de vardı. DOSD Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi’nde eğitim gören özel bireyler Başkan Kavuş’u ziyaret ederken sohbet edip şivlilik manisini okudular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kavuş özel bireylere hediyeler verdi.

EditörEditör