Konya Haberci | Konya Haber
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 17:05

Meram’da Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Satranç Turnuvası

Meram Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde satranç turnuvası düzenliyor. 27-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvanın başvuruları ise 25 Ekim tarihine kadar devam edecek. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm satranç sever hemşehrilerini bu anlamlı turnuvaya katılmaya davet etti.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-10-2023 22:07
Meram’da Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Satranç Turnuvası

Meram Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında satranç turnuvası düzenliyor. ‘Meram Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’ 27-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Meram Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirilecek turnuvada satranç severler Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde kıyasıya yarışacak. Müracaatları 1 Ekim tarihinde başlayan turnuvanın son başvuru tarihi ise 25 Ekim Çarşamba. Meram Belediyesi’nden yapılan açıklamada başvuruların, konya.tsf.org.tr ve meram.bel.tr internet adresi üzerinden yapılabileceği bildirildi. Yapılan açıklamada ayrıca şu bilgiler yer aldı: “Kayıtları 1 Ekim itibariyle başlayan turnuvaya Gençlik Spor il ve ilçe müdürlüklerinden çıkartılan TSF lisansına sahip, 2023-2024 yılı vizesi yapılmış 2017 ve önceki yıllarda doğmuş sporcular katılabilecek. Her kategoride ilk 60 sporcu asıl, sonrasındaki kayıtlar ise yedek olacaktır. Yedek sporcular kayıt kontrol sonrası gelmeyen asıl sporcuların yerine sırayla turnuvaya dahil edilecektir. Turnuva, “8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı, 16 yaş ve altı ile açık” olmak üzere 5 ayrı kategoride gerçekleştirilecektir.

Turnuvaya katılmak için online başvurunun yeterli olduğunun altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm satranç meraklılarını bu anlamlı turnuvaya katılmaya davet etti.

EditörEditör

YORUMLAR