GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2022 21:53

Meram’da büyük konut hamlesi! Oruç Reis Evleri’nin temeli atıldı

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan ‘Büyük Konut Hamlesi’nin 7. halkası Oruç Reis Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. 74 bin 289 m2 arsa alanında toplam bin 150 daire ile Meram’ın çehresi değişecek.

Meram’da büyük konut hamlesi! Oruç Reis Evleri’nin temeli atıldı

Meram Belediyesi tarafından başlatılan ‘Büyük Konut Hamlesi’nin yedinci halkası Oruç Reis Evleri’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törene, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Meram Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Faruk Ulular, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, AK Parti Konya İl Başkan Vekili Kazım Küçükçöğen, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık, Konya Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Kasım Akta, Meram Belediye Meclisi üyeleri, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

 “ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ; BÖYLESİ ÖNEMLİ BİR HAMLEYİ BÜYÜTMEYİ BAŞARDIK” 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende konuşmasına, Meram tarihinin en büyük, en kapsamlı ve en yoğun değişim ve dönüşüm sürecinin yaşandığına vurgu yaparak başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyenin öncülük ettiği Büyük Konut Hamlesi’nin, Oruç Reis Evleri ile birlikte 6 bin 569 konuta ulaştığını hatırlattı. Atılan her temel ile ortalama ‘Birçok aileye daha konforlu, daha modern, daha yaşanabilir, daha rahat, daha sağlıklı bir yaşam kazandırdıklarına işaret eden Başkan Kavuş, “Şükürler olsun ki böylesi önemli bir süreci yürütmek, geliştirmek ve büyütmek bizlere nasip oldu. Değişim ve dönüşüme hayati ihtiyaç duyan Meram için kurulan her bir kooperatif büyük önem taşıyor. Üç yıl önce başlattığımız Büyük Konut Hamlesi, Meram’ın Kentsel dönüşümüne sağladığı katkının yanı sıra ortaya çıkan konut açığının kapatılmasında ve durgunluk yaşayan inşaat sektörünün canlanmasına da adeta ilaç oluyor. 

“BEKLENTİ DEVAM ETTİKÇE YENİ PROJELER ÜRETMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ”

Oruç Reis Evleri başvurularında Meramlılar için pozitif ayrımcılık uyguladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Oruç Reis Evlerine sadece Meramlıların ve Meram’da ki her bir ikametgahtan da yalnız tek bir kişinin başvurabilmesini sağladık. Hal böyle iken bile Oruç Reis Evleri’ne  başvuru sayısı 14 bin 202 oldu. Yakalanan başvuru sayılarının, bizlerin sorumluluğunu bir kat daha artırdığının da bilincindeyiz. Hemşehrilerimizin teveccühü bizleri bu noktada gayretlendirmeye ve şevklendirmeye devam ediyor.  Bizler de, kooperatifte görev alan arkadaşlarımız da hemşehrilerimizin güvenlerini boşa çıkarmamak adına ciddi ve yoğun bir çalışma ortaya koyuyor, bu çalışmaların neticesini de inşaatlarda yakalanan  kalite ve hız ile alıyoruz. Hemşehrilerimizin talep ve beklentileri devam ettiği sürece bizler de bu noktada çalışmaya, yeni projeler üretmeyi sürdürecek, Meram’a kazandırmaya devam edeceğiz. Değişen, dönüşen ve yenilenen Meram’ın yüz akı projelerinden biri olan Oruç Reis Evlerimizin ilçemize, şehrimize ve insanımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kazasız belasız, güzelliklerle ve hızlı bir şekilde tamamlamayı, sakinlerine de sağlıcakla ve mutlulukla oturmayı nasip etmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

EditörEditör