GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2022 11:02

MERAM, ‘KONYA GÜNLERİ’NDE İLGİ ODAĞI OLDU

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘Konya Günleri’ etkinliğinde Meram ve Meram Belediyesi de yerini aldı. Meram’ın doğal güzelliklerinin, kültürel ve tarihi zenginliklerinin anlatıldığı stanta, İstanbullular ve İstanbul’da yaşayan Konyalılar yoğun ilgi gösterdi.

MERAM, ‘KONYA GÜNLERİ’NDE İLGİ ODAĞI OLDU

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul'da düzenlenen ‘Konya Günleri’, İstanbul Atatürk Havalimanı Fuar Alanı'nda başladı. Konya siyaseti ve bürokrasisi buluşturan açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya Valisi Vahdettin Özkan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Konya milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Dört gün sürecek etkinlikte Konya'nın meşhur lezzetlerinin yanı sıra, ilçe belediyeleri de stant açarak ilçelerini tanıttı. Fuarın en çok ilgi gören stantlarından biri de Meram Belediyesi’nin stantı oldu. İstanbul’da yaşayan başta Konyalılar olmak üzere pek çok vatandaş Meram stantına yoğun ilgi gösterdi. Stantta vatandaşlara sinevizyon gösterileri ve tanıdım broşürleriyle Meram tanıtılırken diğer taraftanda ilçeye has lezzetler ikram ediliyor.

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’IN TANITIMINA VE TURİZMİNE KATKI SUNACAK HER FAALİYETTE VARIZ, OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ” Meram’ı tanıtacak ve turizmine katkı sunacak her fırsatı en iyi şekilde değerlendirme çabasında olduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, İstanbul Konya Günleri etkinliği hakkında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Meram, eşsiz güzellikte bir doğaya, kültürel ve tarihi bir zenginliğe sahip. Bunu biz biliyoruz, ama herkes bilsin istiyoruz. Çünkü bu gerçek ancak tanıtıldığı zaman bir anlam ifade ediyor. Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde İstanbul’da gerçekleşen Konya Günleri de, ilçemizin tanıtımı ve turizmi için önemli fırsatlardan biri oldu. İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizle ve şehrimizi, ilçemizi tanımak isteyen vatandaşlarımızla buluşmuş olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Konya yemekleri ikram ediliyor, bizler de belediye olarak kendimizi anlatma fırsatı yakalıyoruz. Bu organizasyon Konya’yı özleyen hemşehrilerimizle buluşmak adına bizlere bir fırsat veriyor. Hemşehrilerimiz ve İstanbullular Konya kültürüne ait ne varsa burada tanımış oluyorlar. Pazar gününe kadar devam edecek bu güzel ortam için tüm İstanbulluları ve  İstanbul’da yaşayan Konyalıları Konya Günleri’ne davet ediyor, bu fırsatı bizlere sunan Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a da şükranlarımı sunuyorum.”

EditörEditör