Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 08:20

Koski’nin Sürdürülebilir Su Yönetimi Konusundaki Örnek Uygulamaları Tanıtıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Gaziantep’te düzenlenen “Akıllı Kentler Yol Haritası” konulu panelde, “Akıllı Şehirlerde Sürdürülebilir Su Yönetimi” başlığı altında Konya’da yapılan örnek uygulamaları anlattı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2022 11:27   Güncelleme : 11-11-2022 12:03
Koski’nin Sürdürülebilir Su Yönetimi Konusundaki Örnek Uygulamaları Tanıtıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Gaziantep’te düzenlenen "Farkı Yönleriyle Akıllı Kent Uygulamaları ve Mevcut Çözümlere İlişkin Yaklaşımlar Akıllı Kentler Yol Haritası" konulu panele katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde iki gün süren panelde Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya’da uygulanan akıllı şehir uygulamalarını tanıttı. İki gün süren panelde, "Akıllı Kentlerde Yenilikçi Uygulama Örnekleri ve Yönetimi", "Akıllı Kentler ve Kentsel Yaşam", "Akıllı Kent Uygulamaları ve Politikaları" ve "Akıllı Kentlerin Geleceği" konu başlıkları ele alındı.

Panelde KOSKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Yaşar İncikli “Akıllı Şehirlerde Sürdürülebilir Su Yönetimi ve Konya Örneği” başlıklı sunum yaparak; Konya’da suyun, üretimden tüketime ve atık haline geldikten sonra uzaklaştırılmasına kadar olan tüm safhaları ve bu döngü içerisinde kullanılan akıllı şehir uygulamalarını görsellerle katılımcılara anlattı.

 

4 farklı oturumda 22 farklı sunum yapıldığı panele farklı illerden gelen çok sayıda yerel yönetimler temsilcisi ve akademisyenler katıldı.

EditörEditör

YORUMLAR