Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 09:17

Koski Akşehir’de Sürdürülebilir Su Yönetimi İçin Protokol İmzaladı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Akşehir’de su yönetiminin genel etkililiğini ve verimini arttırmak, sürdürülebilir bir su şebekesi ile sağlıklı ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak amacıyla yeni bir çalışmaya hazırlanıyor. Protokolü imzalanan proje kapsamında; Akşehir ilçesi ve bölgede bulunan yerleşim yerlerinde dağıtım şebekesi rehabilitasyonu, su rezervuarı inşaatı, su temini ve yeni su şebeke hattı gibi geniş kapsamlı bir çalışma yürütülecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2022 10:51
Koski Akşehir’de Sürdürülebilir Su Yönetimi İçin Protokol İmzaladı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sorumluluk alanında bulunan tüm yerleşim birimlerinde ihtiyaca göre içme ve kullanma su temini, yeni su şebekesi ve mevcut hatların rehabilitasyonu gibi çalışmaları sürdürüyor.

Bu kapsamda Akşehir ilçesinde su yönetiminin genel etkililiğini ve verimini arttırmak, sürdürülebilir bir su şebekesi ile sağlıklı ve kesintisiz içme suyu hizmeti sunmak amacıyla KOSKİ Genel Müdürlüğü ve yüklenici firma arasında protokol imzalandı.  Sürdürülebilir bir su şebekesi ile Akşehir ilçesi sakinlerine daha sağlıklı su hizmeti sunmak ve su sektöründe AB ve Türkiye kalite standartlarına ulaşmak için modern bir su yönetim sistemi kurmayı hedefleyen KOSKİ, Akşehir ilçesi ve civardaki yerleşim yerlerinde su yönetiminin genel etkililiğini ve verimini artıracak.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, proje kapsamında mevcuttaki içme suyu temin sistemini rehabilite edecek. Ayrıca yeni su temin sistemi kurmak üzere gelir getirmeyen su oranlarını minimize edecek proje tesislerinin sürdürülebilir bir şekilde işlemesini sağlayacak olan KOSKİ, mevcut içme suyu dağıtım şebekesini de rehabilite edecek.

İmzalanan sözleşme kapsamında uygulanacak projeyle Akşehir'de hizmete sunulan su miktarını arttırmak ve su temin sisteminin niteliğini iyileştirmek amaçlanıyor.

EditörEditör

YORUMLAR