Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 09:15

Koski Abone Hattı Bağlantı Durum Belgesi Onlıne Olarak Alınabiliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların kuruma gelmeden online olarak yapabilecekleri işlemlere bir yenisini daha ekledi. Artık vatandaşlar, Su ve Kanalizasyon Abone Hattı Bağlantı Durum Belgesini KOSKİ’nin resmi web sitesi üzerinden kolayca alabiliyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2022 17:24   Güncelleme : 08-12-2022 10:52
Koski Abone Hattı Bağlantı Durum Belgesi Onlıne Olarak Alınabiliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların KOSKİ ile alakalı işlemlerini kolaylaştıran yeni uygulamaları devre almaya devam ediyor.

Artık vatandaşlar, yapı ruhsatı bulunan yapılar için ilçe belediyelerinden yapı kullanma izin belgesi almak amacıyla gerekli olan içme suyu ve kanalizasyon bağlantı durumlarının bildirildiği Su ve Kanalizasyon Abone Hattı Bağlantı Durum Belgesini online olarak alabiliyor. 

Söz konusu belgeyi alabilmek için vatandaşlar, online.koski.gov.tr adresinden e-Koski ekranına giriş yaparak Abone Hattı Bağlantı Durum Belgesi sekmesine tıklayarak başvurusunu yapabiliyor. Ödeme işlemi esnasında cep telefonlarına onay SMS'i gelen vatandaşlar, onay ve ödeme işlemi yaptıktan sonra bir sonraki aşamaya geçiyor. KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan belge sonrası cep telefonlarına ikinci bir bilgilendirme SMS’i daha geliyor. PDF uzantılı olarak hazırlanan, daha sonra abonelere mail ve SMS ile gönderilen belgeler, ihtiyaç halinde yine aynı ekran üzerinden temin edilebiliyor.

 

EditörEditör

YORUMLAR