SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-03-2024 22:50

Konya'ya Müjde! Meram'a ikinci şehir hastanesi geliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'ya müjde üstüne müjde verdi. Bu kapsamda Meram Dutlukır bölgesine 1000 yataklı 2. şehir hastanesi yapılacak. Projenin 2024 yatırım programına da dahil edildiğini belirten Bakan Koca bununla birlikte Meram Ateşbazı Veli Efendi bölgesine ise 500 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapıldığının müjdesini verdi.

Konya'ya Müjde! Meram'a ikinci şehir hastanesi geliyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'ya müjde üstüne müjde verdi. Bu kapsamda Meram Dutlukır bölgesine 1000 yataklı 2. şehir hastanesi yapılacak. Projenin 2024 yatırım programına da dahil edildiğini belirten Bakan Koca bununla birlikte Meram Ateşbazı Veli Efendi bölgesine ise 500 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapıldığının müjdesini verdi. Sağlık alanında yapılan yatırımları tek tek sıralayan Bakan Koca, "Konyalılara hayırlı olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Ağız ve Diş Sağlığı Araştırma Merkezinin hızlı bir şekilde başlayacağını belirtti. Konya'da ise 250 yataklı Kulu Devlet Hastanesi ise Çarşamba günü hasta kabulüne başlayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konyalılara hayırlı olsun dedi.

kaynak:bbnhaber

EditörEditör