EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-09-2023 22:07   Güncelleme : 25-09-2023 22:16

Konya'da Ödüllü Geleneksel Robotik-Kodlama Yarışması yapılacak

Konya genelindeki tüm ortaokul ve liseleri kapsayacak ödüllü yarışma için ön başvurular sürüyor.

Konya'da Ödüllü Geleneksel Robotik-Kodlama Yarışması yapılacak

Konya’da bir kez daha robot yarışması heyecanı yaşanıyor. Geleceğin popüler mesleklerinden birisi olan Robotik Kodlamayı tabana yaymak ve öğrenilmesini eğlenceli bir hale getirmek için Karatay Belediyesi, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kılıçarslan BİST Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Geleneksel Robotik-Kodlama Yarışması için başvurular devam ediyor.
KODLAMA OKUR YAZARLIĞI ARTTIRILACAK
Konya’daki tüm ortaokul ve liseler arasında yapılacak yarışmada; Robotik teknoloji farkındalığını arttırmak, Kodlama okur yazarlığı arttırmak, Karatay’ı ulusal ve uluslararası platformlarda söz sahibi haline getirmek, Lider-girişimci(robotik teknoloji) yetiştirmek, Eğlenceli bir öğrenme süreci ve yarışma heyecanını yaşatmak, Paydaşlar ile Bilgi/Teknoloji Paylaşımı Sağlamak ve Ödüllendirme ile motivasyon arttırmak amaçlanıyor.
5 OKULA PARA ÖDÜLÜ VE 3D YAZICI VERİLECEK
Konya RoboFest Robot Yarışması; Konya geneli tüm ortaokul ve liseli öğrenciler arasında 22-23 Kasım 2023 tarihlerinde Karatay Celaleddin Karatay Gençlik ve Kongre Merkezinde, 10 farklı kategoride yapılacak. Ön başvurular 18 Kasım 2023 tarihine kadar robokaratay.com web sitesi üzerinden online olarak alınacak. Takımlar 1 danışman (öğretmen) ve 2 yarışmacı (öğrenci) oluşacak olup, danışman sadece kendi okulunda öğrenim gören öğrencilere danışmanlık yapabilecekler. Yarışmada en başarılı 5 okula 3D yazıcı, başarılı takımlara toplam 140.000 TL para ödülü ve sürpriz hediyeler verilecek. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere karşılama hediyeleri takdim edilecek.

kaynak:bbnhaber

EditörEditör