Konya Haberci | Konya Haber
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 18:19

Konya'da bu kadarına da pes! Bayi kuracak kadar motosiklet çalmışlar

Konya’da polislerin baskın yaptığı evden piyasa değeri yaklaşık 1.5 milyon TL olan 53 adet çalıntı motosiklet, bisiklet ve elektrikli scooter ele geçirildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-09-2023 14:53
Konya'da bu kadarına da pes! Bayi kuracak kadar motosiklet çalmışlar

Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüphelinin suç dosyası kabarık çıktı.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bisiklet ve motosiklet hırsızlarının tespitine yönelik çalışmaları aralıksız sürüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 27 Eylül Çarşamba günü saat 12:30 sıralarında bir kamyonetin kasasında çok sayıda bisiklet olduğunun görülmesi üzerine ekipler şüphelenerek kamyoneti takibe aldı.
Bisikletleri Meram İlçesi Alakova Mahallesindeki evine götüren şüpheliyi takip eden ekipler, bahçede de çok sayıda bisiklet ve motosiklet olduğunun görülmesi üzerine harekete geçti.
Polis ekiplerince eve yapılan baskında, çalıntı olduğu değerlendirilen 12 adet motosiklet, 27 adet bisiklet, 5 adet elektrikli bisiklet, 2 adet elektrikli scooter, 3 adet elektrikli motosiklet ve 4 adet 3 tekerlekli elektrikli motosiklet olmak üzere toplamda 53 adet taşıt çıktı.


ÇALINTI MOTOSİKLETLER ANTALYA’DAN GELMİŞ
Polisler tarafından el konularak otoparka çekilen taşıtlardan 12 adet motosikletin Antalya ilinden çalınarak Konya’ya getirildiği tespit edildi.
GÖZALTINA ALINAN BABA OĞUL SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI
Polis ekiplerince gözaltına alınan baba İbrahim B. (47 yaşında, 15 adet suç kaydı var) ve oğlu Ahmet B. (24 yaşında, 24 adet suç kaydı var) emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak bbnhaber 

EditörEditör

YORUMLAR