EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2023 19:56

Konya 'TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasına' damgasını vurdu

Konya Selçuk üniversitesi TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda kazandığı 5 ödül ile en çok ödül alan İletişim Fakültesi olarak başarısını bir kez daha kanıtladı.

Konya 'TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasına' damgasını vurdu

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda kazandığı 5 ödül ile en çok ödül alan İletişim Fakültesi olarak başarısını bir kez daha kanıtladı.

9’uncusu düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na 127 üniversiteden 2 bin 72 öğrenci, hazırladıkları 1390 eser ile başvurdu. Yarışma finali için 13 kategoride 48 üniversiteden 172 öğrenci yarıştı.

Dereceye giren eser sahipleri, ödüllerini TRT Ankara Arı Stüdyosu’nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ile sektörün önde gelen isimlerinden aldı.

VİDEO HABER KATEGORİSİNDE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda 5 ödül alarak önemli bir başarıya imza attı.

Video Haber kategorisinde “Asrın Göçü Dikmen” isimli eserle Furkan Aydın ve Oğuzhan Yaman birincilik ödülüne değer görüldü.

Radyo Programı kategorisinde “Sessiz Tanık” adlı çalışmasıyla Sinem Karapınar ve Enes Umut Parlak ikincilik ödülü aldı.

İletişim Kampanyası kategorisinde “Yüzyıl Elçileri” adlı projesiyle Seçkin Takmaz ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Radyo Belgeseli kategorisinde “Sersal (Yılbaşı)” isimli eseriyle Fatma Bulgan ikincilik, “Deli Bu Kadın” isimli çalışmasıyla Selman Aydoğan ve Muhammed Furkan Yağız üçüncülük ödülüne değer görüldü.

kaynak:bbnhaber

EditörEditör