ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-10-2023 19:13   Güncelleme : 04-10-2023 21:26

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde silahlı kavga

Konya'daki o üniversitede silahlı kavga meydana geldi.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde silahlı kavga

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde bir kişi silahla vuruldu. İki öğretim üyesi arasında yaşanan ve üçüncü bir şahsın olduğu olayda bir öğretim üyesi silahla vurularak yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken yaralı akademisyen hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğretim üyesinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

ARALARINDA ANLAŞMAZLIK VARMIŞ

Olay, akşam saatlerinde merkez Meram ilçesinde bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, öğretim üyesi Prof. Dr. T.U. ile öğretim üyesi G.A. ve kardeşi İ.A. arasında arbede çıktı. Arbede sırasında İ.A. yanında bulunan tabancayla öğretim üyesi Prof. Dr. T.U.'yu bacağından yaraladı. Olaydan sonra şüpheli olay yerinden kaçarken, ihbar üzerine fakülteye sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Bacağından yaralanan Prof. Dr. T.U., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan T.U.'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Yaralanan öğretim üyesi T.U. ile diğer öğretim üyesi G.A. arasında daha önceden yaşanan bir anlaşmazlık bulunduğu iddia edildi.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan konuya ilişkin Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada, "Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesinde, 04 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 17.30’da yaşanan üzücü olayda İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi T.U. ile Öğretim Üyesi G.A. ve kardeşi İ.A. arasında çıkan arbedede Öğretim Üyesi T.U. yaralanmıştır. Yaşanan olayda yaralanan Öğretim Üyesi T.U. hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştır. Yaralanan öğretim üyesinin hayati bir tehlikesi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Yaşanan bu elim olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu ve konuyu takip ettiğimizi kamuoyunun bilgilerine arz ederiz." ifadeleri kullanıldı.

kaynak:bbnhaber

EditörEditör