EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-01-2024 16:48

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi (Kgtü) En Çok Burs Veren Üniversite Seçildi

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, YÖK Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu verileri doğrultusunda eğitim burslarından faydalanan öğrenci oranının en yüksek olduğu üniversite seçildi.

Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi (Kgtü) En Çok Burs Veren Üniversite Seçildi

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2023'ü yayınladı. Raporda, "Ülkemizde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu doğrultusunda 208 yükseköğretim kurumu faaliyette bulunmuştur. Bunların 129’u devlet üniversitesi, 75’i vakıf üniversitesi ve 4’ü vakıf meslek yüksekokuludur. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 161 üniversite, öğrencilerine burs imkânı sağlamıştır." ifadelerine yer verildi.  
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, yayınlanan raporda öğrencilerine en çok burs veren vakıf üniversitesi seçildi.


"ÜNİVERSİTEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN HER ZAMAN YANINDADIR"

Öğrencilerine en çok burs veren üniversite seçilmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Turan, "2010 yılında Bilimsel Araştırma, Teknoloji, Eğitim ve Kültür Vakfı öncülüğünde kurulan Konya Gıda ve Tarım Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana başarılarına her geçen gün yenisini eklemektedir. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi temel hedefleri gıda, tarım, hayvancılık ve bu alanları destekleyen konularda Türkiye'deki ihtisas boşluğunu doldurmak için kurulmuş olan bir üniversite olmakla beraber öğrencilerinin de yanında olan bir üniversitedir. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimize verdiğimiz burs desteğinde YÖK Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu'nda ilk sırada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üniversitemiz her zaman öğrencilerinin yanında olmaya devam edecek." dedi.

EditörEditör