ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-01-2024 09:27

Konya emniyeti tonlarca patlayıcı madde ele geçirdi

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri izinsiz bir şekilde patlayıcı madde üretimi yapıldığı belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Konya emniyeti tonlarca patlayıcı madde ele geçirdi

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri izinsiz bir şekilde patlayıcı madde üretimi yapıldığı belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Yüzlerce kilo kimyasal madde ele geçirildi.
KOM ekipleri Meram ve Karatay’da izinsiz bir şekilde patlayıcı madde üretimi yapılan bir imalathaneye ve bir depoya baskın düzenledi.
Adreslerde 1 ton 306 kilogram ağırlığında patlayıcı yapımında kullanılan kimyasal maddelerin yanı sıra 130 bin adet tel maytap, 8 adet havai fişek, 345 adet meşale, 72 bin adet maytap, 9535 adet sis bombası ve 7 adet yanıcı madde ele geçirildi. Konuyla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı. Ele geçirilen maddelerin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon TL olduğu belirlendi.
KOM EKİPLERİNİN KOM EKİPLERİNİN KAÇAK SİGARA VE ALKOL MESAİSİ SÜRÜYOR
Birbiri ardına operasyonlara imza atan KOM ekipleri 5 milyon 280 bin adet doldurulmuş makaron, 240 bin adet boş makaron, 3 bin 223 paket sigara, 58 kg tütün, 25 bin 250 adet sigara sarma kağıdı, yaklaşık 50 litre kaçak içki ele geçirildi. Ele geçirilen ürünlerin tahmini piyasa değerinin 7 milyon TL olduğu anlaşılırken 9 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.
KOM ekiplerinin akaryakıt kaçakçılığının önlenmesine yönelik yaptığı denetimlerde şüphe üzerine bir akaryakıt tankeri durduruldu. Tankerde 32 bin litre faturasız akaryakıt olduğu tespit edilirken ait olduğu firmaya 3 milyon TL idari işlem yapıldı.

Kaynak bbnhaber 

EditörEditör