ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-05-2024 12:01

Konya dahil 1️8️ ilde FETÖ’ye “KISKAÇ-17” operasyonu! 4️5️ şüpheli yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından FETÖ’ye yönelik “KISKAÇ-17” operasyonları hakkında bilgi verdi: Bakan Yerlikaya:’’ FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz’ ’dedi

Konya dahil 1️8️ ilde FETÖ’ye “KISKAÇ-17” operasyonu! 4️5️ şüpheli yakalandı!

16px;">İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından FETÖ’ye yönelik “KISKAÇ-17” operasyonları hakkında geniş bilgi verdi. Bakan Yerlikaya’’ 1 Haziran 2023-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında (Son 11 Ayda)FETÖ’ye yönelik;5️ bin 1️91️ operasyon düzenlendi. 8️ bin 1️5️3️ şüpheli yakalandı. Bunlardan;1️.5️1️8️'i tutuklandı.1️.7️5️1️ i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin:

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, Örgütün kripto haberleşme programı “ByLock” kullanıcısı oldukları, Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.


Operasyonlar sonucu: Çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle’ ’dedi

AdminAdmin