Konya Haber
Giriş Tarihi : 25-04-2024 12:17

Konya Büyükşehir'den Çevrenin Korunması İçin Dikkat Çeken Etkinlik

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü iş birliğinde bir araya gelen öğrenciler, temiz çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla Meram Çamlıbel ve Tavusbaba Mesire Alanı civarında hem temizlik yaptılar hem de doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Konya Büyükşehir'den Çevrenin Korunması İçin Dikkat Çeken Etkinlik

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Meram Çamlıbel ve Tavusbaba Mesire Alanı civarında düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi gösteren öğrenciler, hem temizlik yaptılar hem de cam, plastik ve benzeri maddeler başta olmak üzere çevreyi kirleten hiçbir maddeyi doğaya atmamaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundular.

Öğrenciler, etkinliğe katılmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, çevre temizliğinin gelecek nesiller için yerine getirilmesi gereken en büyük sorumluluklardan bir tanesi olduğunu vurguladı.

Çevreyi koruma adına gerçekleştirilen bu ve benzeri etkinliklerin sürekli hale gelmesi temennisinde bulunan öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a çevreye ve gençlere sağladığı hizmetler ile samimi yaklaşımları dolayısıyla teşekkür etti.

AdminAdmin