Konya Haberci | Konya Haber
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 16:42

Karatay’ın Tesisi, 2 Ayda 10 Milyon Tl Değerinde Üretim Yaptı

Karatay Belediyesi’nin Temmuz ayının sonunda Karatay Beton Elemanları Üretim Tesisi’ni hayata geçirmesiyle birlikte belediye ciddi oranda tasarruf sağladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2023 14:10   Güncelleme : 05-11-2023 14:16
Karatay’ın Tesisi, 2 Ayda 10 Milyon Tl Değerinde Üretim Yaptı

Tesis, açıldığı iki aydan bu yana 70 bin metrekare parke üretti. Elde edilen bu üretimin piyasa değerinin ise 10 milyon lirayı aştığı belirtildi. Artık kendi kilitli parke ve bordür taşını üretmeye başlayan belediyenin parke yol ve kaldırım yapımı ile yenileme çalışmaları da büyük oranda hız kazandı. Üreten belediye vizyonuyla hareket ettiklerinin altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’a ve belediyeye değer katan projeler yapmayı sürdüreceklerini belirtti.

Karatay Belediyesi’nin altyapı çalışmalarında kullandığı kilitli parke, bordür ve beton elemanları artık Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi’nde üretiliyor.

KARATAY, KENDİ KİLİTLİ PARKE TAŞINI VE BORDÜRÜNÜ ÜRETİYOR

Temmuz ayının sonunda Tatlıcak Mahallesi’nde hizmete açılan, 12 bin 331 metrekarelik alana kurulu tesis; 1551 metrekare kapalı depolama ile üretim hacmine sahip. Fabrika aynı zamanda kilit parke ve bordür taşının yanı sıra bims briket, beton briket ile kısmi hazır betonunu da üretebiliyor.

Günlük 1200 metrekare kilitli parke taşı veya 1300 mtül de bordür üretebilen tesis, yıllık ortalama 300 bin metrekarenin üzerinde kilitli beton parke taşı üretimi yapabiliyor. Yine söz konusu tesis, yıllık ortalama 325 bin metre de bordür taşı imalatı gerçekleştirebiliyor.

KARATAY’IN TESİSİ, 2 AYDA 10 MİLYON TL DEĞERİNDE ÜRETİM YAPTI

Açıldığı günden bu yana olan 2 aylık süreçte 70 bin metrekare kilitli parke taşı üreten Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi, bu üretimi sayesinde Karatay Belediyesi’ne önemli oranda tasarruf etme imkanı sağlamış oldu. Yeni yatırım rekor düzeylerde parke yol çalışması yapan Karatay Belediyesi'nin giderlerini önemli ölçüde azaltarak, çalışmaları sürdürülebilirliğine de katkı sağladı.

İLÇEMİZE VE BELEDİYEMİZE DEĞER KATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak bugüne kadar hizmete açtıkları tüm yatırımlarını ve projelerini kendi özkaynaklarıyla hayata geçirdiklerini hatırlatarak Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi’nin de aynı hassasiyetle ilçeye kazandırıldığını belirtti.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak bizlere emanet olarak bırakılan kaynakların doğru ve verimli bir şekilde kullanılmasına büyük önem veriyoruz. Temmuz ayının sonunda açılışını yaptığımız Beton Elemanları Üretim Tesisimiz sayesinde belediyemizin altyapı çalışmalarının en büyük gider kalemlerinden biri olan kilitli parke ve bordür taşını artık kendimiz üretiyoruz. Üreten belediye vizyonumuza uygun bir şekilde hareket ederek kurduğumuz Beton Elemanları Tesisimizde 2 ayda 70 bin metrekarenin üzerinde kilitli parke ürettik. Bu üretimimizin de piyasa değeri ise 10 milyon lira. Karatay Belediyesi olarak bu doğrultuda hareket etmeye ve proje üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EditörEditör

YORUMLAR