SPOR
Giriş Tarihi : 27-09-2023 16:01

Karatay Belediyespor Atıcılık Takımı Skeet Zafer Kupası’na Damga Vurdu

Karatay Belediyespor Kulübü Atıcılık Takımı sporcuları, Türkiye Atıcılık Federasyonu Skeet Zafer Kupası’na damga vurdu. Kulübün milli sporcusu Nur Banu Balkancı, yarışmada 2 Türkiye rekoru kırarken, Büyük Erkekler Takımı da müsabakayı Türkiye 3’üncülüğü ile tamamladı. Karatay Belediyespor Kulübünün önemli başarılara imza attığını söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Türkiye rekoru kıran ve müsabakalardan başarılarla dönen sporcuları tebrik etti. Kılca; “Sporcularımız yine göğsümüzü kabarttı. Kendileri ile gurur duyuyorum” dedi.

Karatay Belediyespor Atıcılık Takımı Skeet Zafer Kupası’na Damga Vurdu

Karatay Belediyespor Kulübü, katıldığı yarışmalarda önemli başarılar elde ederek Karatay’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Karatay Belediyespor Kulübü Atıcılık (Skeet) Takımı, Eskişehir’de düzenlenen Atıcılık Skeet Zafer Kupası’nı Türkiye rekorunun yanı sıra önemli dereceyle tamamladı

29b99d.jpg" style="width: 800px; height: 600px;" />

NUR BANU BALKANCI 2 TÜRKİYE REKORU KIRDI

Büyük Erkekler kategorisinde Fatih Baran, Ahmet Baran ve Salih Oday takım olarak Türkiye 3’üncülüğü elde etti. Karatay Belediyespor Kulübünün milli sporcusu Nur Banu Balkancı ise iki Türkiye rekoru ve altın madalya ile müsabakaya damga vurdu. Sıralama serilerinde 125 atıştan 122 isabetle Türkiye rekorunu kıran başarılı sporcu Nur Banu Balkancı final müsabakasında da 54 puanla ikinci rekora imza atarak başarısını taçlandırdı.

HASAN KILCA’DAN BAŞARILI SPORCULARA TEBRİK

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da yaptığı açıklamada, Eskişehir’de düzenlenen müsabakada iki Türkiye rekoru kırarak tarihi başarıya imza atan Nur Banu Balkancı’yı ve 3’üncülük elde eden Büyük Erkekler Takımını tebrik etti.

Karatay’ın sporda da adından söz ettirmeye devam ettiğine vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, “Karataylı çocukların ve gençlerin en güzel şekilde yetişmesi, iyi birer sporcu ile sağlıklı bir neslin ferdi olabilmeleri için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Karatay artık bir spor merkezi oldu. Bizler bu noktada yatırımlarımızda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Sporcularımızın bu başarıları bize doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Milli gururumuz Nur Banu Balkancı, Eskişehir’de düzenlenen müsabakalarda 2 Türkiye rekoru ile yine göğsümüzü kabarttı. Aynı müsabakalarda Büyük Erkekler Takımımızda Türkiye 3’üncülüğü elde ederek takım halinde önemli başarıya imza attılar. Kendileri ile gurur duyuyorum. Karatay Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi sportif hizmetlerde ve etkinliklerde örneklik teşkil edecek hizmetlerin altına imza atmaya devam edeceğiz” dedi

EditörEditör