Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 09:04

Karatay Belediyesi’nden Ağaç Dikme Etkinliği

Karatay Belediyesi, “Daha Yeşil Bir Karatay” hedefiyle fidan dikme etkinliği düzenledi. Etkinlikte Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, BÜSAN Sanayi Sitesi’nde 16 bin metrekarelik alanda öğrencilerle birlikte hazırlanan yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu. İlçenin dört bir tarafında Karatay’ın yeşil dokusuna katkı sunan projeler hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Hasan Kılca, “Bugün dikilen fidanlar, gelecek nesillerimize nefes olacak” dedi.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 20-12-2022 12:55
Karatay Belediyesi’nden Ağaç Dikme Etkinliği

Karatay genelinde ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Karatay Belediyesi, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği düzenledi.

Etkinlik kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından BÜSAN Sanayi Sitesi hazırlanan toplamda 16 bin metrekarelik alanda yüzlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Karatay’da ağaçlandırma ve yeşillendirme seferberliği kapsamında düzenlenen etkinliğe Karatay Özel Model İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte katıldı. Önce öğrencilere fidan dikmenin öneminden bahseden Başkan Hasan Kılca, daha sonra fidanları öğrencilerle birlikte toprakla buluşturdu.

DİKTİĞİMİZ FİDANLARIMIZ İNŞALLAH GELECEK NESİLLERİMİZE NEFES OLACAK

Gelecek nesillere bırakılacak en kıymetli hazinenin güzel ve yeşil bir dünya olduğunu ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yıl boyunca ilçenin dört bir tarafındaki alanlara fidan dikerek ilçedeki yeşillendirme seferberliğine bir katkı sunduklarını ifade etti.

Başkan Hasan Kılca; “Konyamızı yeşillendirmeye devam ediyoruz. Karatay’ımızın dört bir noktasını Lavanta ve Gül Bahçeleriyle, Piknik Bahçeleriyle, yeşil kuşak projeleriyle yaşanabilir bir Karatay oluşturmaya çabalıyoruz. Karatay’da okuyan öğrencilerimizle birlikte BÜSAN Sanayi Sitesi içerisinde oluşturduğumuz alana fidan dikiyoruz. Özellikle ilçemizdeki boş alanları ve sanayilerimizi yeşillendirmeye özen gösteriyoruz. Bu tür organizasyonlar sayesinde belediye olarak öğrencilerin ve eğitim çağındaki çocuklarımızda yeşil bilinç oluşturulmasına da katkı sağlıyoruz. Bugün diktiğimiz fidanlarımız inşallah gelecek nesillerimize nefes olacak” dedi.

EditörEditör

YORUMLAR