Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 09:38

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Gazeteciliği demokratik ve şeffaf toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olarak nitelendiren Başkan Hasan Kılca, “Doğru bilginin aktarılması ve vatandaşların menfaatlerinin korunması ilkesinden ayrılmadan görevini titizlikle yapan basın mensupları, bu yönleriyle milletimizin sesi ve vicdanıdırlar” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2023 11:25
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yayımladığı mesajla gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.

Başkan Hasan Kılca’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı şöyle; “Gazetecilik, demokratik ve şeffaf toplumların vazgeçilmez unsurlarından biridir. Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor mesleklerdendir. Basın çalışanları, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını cefakârca yürüten kahramanlardır. Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışan gazeteciler, toplumun genel talepleri ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini de üstlenmektedirler.

Basın çalışanlarımız yerel ölçekte şehrin, genel ölçekte de ülkenin gelişmesine önemli katkı sunmaktadırlar. Gazeteciler, ‘Doğru bilginin aktarılması ve halkın menfaatlerinin korunması’ ilkelerinden ayrılmadan olaylar ve durumlar karşısında farklı bakış açıları ile milletin sesi ve vicdanı olurken, düşünceleri ve yorumlarıyla da demokrasinin güçlenmesini sağlarlar. Toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini taviz vermeden yerine getirme gayreti içerisinde olan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaa çalışanına kadar tüm basın emekçileri; bu mesleğe gönül vererek mesai mefhumu gözetmeksizin, ailesinden, sevdiklerinden ve özel hayatından da feragat etmektedirler. Halkımızın gözü, kulağı ve sesi konumundaki Konyamızın tüm basın ve medya kuruluşları, işlevselliği ve görevlerini yerine getirme noktasındaki çalışmaları, yaptığı yayınlar, ortaya çıkardığı ürünler ile geldiği seviye takdir edilecek konumdadır. Şehrimiz ve insanımız adına ortaya konulan bu gayret dolayısıyla Konya’mızın yerel basını başta olmak üzere tüm medya kuruluşlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; görevleri başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet; işine emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum. Tüm medya çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diliyorum.”

EditörEditör

YORUMLAR