Konya Haberci | Konya Haber
HV
14 TEMMUZ Pazar 07:31

Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Eğitim Ve Spor Merkezi Açılıyor

Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Eğitim ve Spor Merkezi, 16 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek törenle gençlerin hizmetine açılacak. Ömrünü nesilleri yetiştirmeye adayan ilim ve irfan önderi Ali Ulvi Kurucu’nun isminin verildiği, içerisinde yine İslam tarihine dair önemli çalışmalar kaleme alan Prof. Dr. Mustafa Sabri Küçükaşçı’nın adının verildiği bir kütüphanenin de yer aldığı merkezin açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yapacak.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-10-2023 16:32
Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Eğitim Ve Spor Merkezi Açılıyor

Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Eğitim ve Spor Merkezi hizmete açılıyor. Merkezin açılışını, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak 16 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek törenle gerçekleştirecek.

GENÇLER İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Köprübaşı Mahallesi’nde hayata geçirilen ve gençlerin hoşça vakit geçirebilecekleri, yeteneklerini geliştireceği, kendi ilgi alanlarıyla ilgili en az bir hobi edinebileceği ve yine vakitlerini verimli geçirebileceği merkezde gençlerin aradığı her şey mevcut.

Merkez içerisinde; Medya, Müzik, Masal, Fotoğrafçılık, Yabancı Dil ve Geleneksel El Sanatları Atölyeleri’nin yanı sıra E-Spor Odaları, Sesli-Sessiz Kütüphane, Mustafa Sabri Küçükaşçı Kütüphanesi, Spor Salonları, Kafeterya ve Otopark yer alıyor. Yine merkezde, yaptıkları birbirinden başarılı ve özgün çalışmalarıyla adlarından sıkça söz ettiren Karatay Kent Konseyi’nin idari ofisleri de yer alıyor.

TÜM GENÇLERİMİZE UZUN YILLAR HİZMET VEREBİLECEK BİR ORTAM SUNUYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, gençler ve çocuklar için önemli bir projeyi daha tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizerek merkezin Konya’ya, Karatay’a ve gençlere hayırlı olmasını diledi.

Başkan Hasan Kılca; “Bizler, geleceğimiz olan gençlerimizi çok seviyor ve onlar için gayret göstermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda da yapımını tamamladığımız Karatay Gençlik ve Spor Merkezimizi gençlerimizin hizmetine sunmanın heyecanı içerisindeyiz. Merkezimize ömrünü nesilleri yetiştirmeye adayan, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı mânevi âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir ilim ve irfan önderi olan Ali Ulvi Kurucu’nun ismini verdik. Yine merkezimiz içerisinde yer alan kütüphanemize de geçtiğimiz aylarda vefat eden ve İslam tarihine dair önemli çalışmalar kaleme alan Prof. Dr. Mustafa Sabri Küçükaşçı’nın adını verdik. İstedik ki yeni nesillerimiz de bu ve daha nice büyüklerimizin izinden yürüsün” ifadelerini kullandı.

MERKEZİMİZİ GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZ AÇACAK

Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Eğitim ve Spor Merkezi’nin açılışını 16 Ekim Pazartesi günü yapacağını ifade eden Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı; “Gençlerimize armağan edeceğimiz merkezimizi Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın teşrifleriyle 16

Ekim Pazartesi günü yapacağız. Merkezimizde spor ve konferans salonları, E-Spor salonu, derslikler, sesli ve sessiz kütüphaneler, kafeterya ile gençlerimizin ihtiyacına yönelik her türlü alan bulunuyor. Sadece bölgedeki değil ilçemizin ve şehrimizin bütün gençlerine uzun yıllar hizmet verebilecek çok güzel ve özel bir ortam sunuyoruz. Merkezimizin Konyamıza, ilçemize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizler, gençlerimizi geleceğimiz olarak görüyor ve onlara her alanda hizmet vermeye devam edeceğiz.”

EditörEditör

YORUMLAR