GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-04-2024 09:44

İş Arayanlar Dikkat!17 Kamu Kurumu İşçi Veya Memur Alımı Yapacak!

Personel alımı yapacak kamu kurumlarının ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 17 kamu kurumuna 1.808 memur ve sözleşmeli personel alımı yapılacak. Personel alımı yapılacak pozisyonlar ve son başvuru tarihlerini sıraladık. Hangi kurumlar memur, işçi veya sözleşmeli personel alımı yapacak? Hangi pozisyonlar açıkta? Şartlar neler?

İş Arayanlar Dikkat!17 Kamu Kurumu İşçi Veya Memur Alımı Yapacak!

Güncel personel alımı ilanlarından yapılan derlemeye göre aktifte 17 kamu kurumu işçi veya memur alımı yapacak. Başvuruları en geç Nisan ayı sonunda alınacak personel alımı ilanlarının detayları Resmi Gazete'de yayımlandı.
17 KAMU KURUMU PERSONEL ALIMI YAPACAK
17 kamu kuruluşu toplamda 1.808 personel alımı yapacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Eti Maden, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Jandarma Sahil Güvenlik Komutanlığı, YÖK, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Ulusal Ajansı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Dicle Kalkınma Ajansı, Kastamonu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Personel alımı için son başvuru tarihleri, alınacak kadrolar sıralandı.
HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 1271 PERSONEL ALIMI YAPACAK
Hazine ve Maliye Bakanlığı yazılı ve sözlü sınavla 1271 Gelir Uzman Yardımcısı alacak.
Gelir Uzman Yardımcısı başvuruları, 15 Nisan 2024 Pazartesi günü başlayıp, 25 Nisan 2024 Perşembe günü saat 17.00'da sona erecek.
Giriş sınavının yazılı bölümü 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacak.
Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki "Online Sınav Sistemi"ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacak.


SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU 25 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, büro personeli (Muhasebe, Yönetim Bilişim Sistemleri, Maliye, Ağ ve Sistem Yönetimi, Yönetici Asistanı), Sağlık Teknikeri (Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik), Destek Personeli (Yemekhane Personeli, Temizlik Görevlisi, Bakım Onarım - Elektrik, Bakım Onarım - Soğutma Sistemleri, Teknisyen) pozisyonları için 25 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.
18 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 1 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI MERKEZİ FİNANS VE İHALE BİRİMİ 5 PERSONEL ALIMI YAPACAK
Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 6 – 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında 1 adet Uzman Personel ve 2 adet Destek Personeli pozisyonu için Giriş Sınavı; 1 adet Uzman Personel pozisyonu için ise Seçme Sınavı yapılacak.
Başvurular https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden en geç 18 Nisan 2024 günü sonuna kadar yapılabilecek.
ETİ MADEN 218 PERSONEL ALIMI YAPACAK
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2024 yılı sürekli işçi ve memur istihdamı kapsamında İŞKUR ve ÖSYM üzerinden personel alacak. Eskişehir'deki Kırka Bor İşletme Müdürlüğü'ne 162, Balıkesir'deki Bigadiç ve Bandırma İşletme Müdürlüğü'ne de 56 olmak üzere 218 yeni istihdam sağlanacak.
TTK 2 MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına Zonguldak'ta görevlendirilmek üzere, yarışma sınavı ile 8. dereceden 2 Müfettiş Yardımcısı alacak.
15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
JANDARMA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 31 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK
Jandarma Sahil Güvenlik Akdeniz Onarım Destek Komutanlığı (Akdeniz/MERSİN) işyerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 31 sürekli işçi alımı yapacak.
1 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
YÖK 16 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Kıdemli Yazılım Mimarı, Kıdemli Bilişim Uzmanı, Bilişim Uzmanı, Çözümleyici, Programcı pozisyonları için 16 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.
22 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
KIYI EMNİYETİ 3 PERSONEL ALIMI YAPACAK
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 3 personel alımı yapacak. Söz konusu personeller daimi işçi statüsünde alınacak.
Bu kapsamda, 2 büro personeli EKPSS ile 1 büro personeli KPSS P3 puan türüyle alınacak. İlana başvurular, 1 Nisan'a kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak.
Alıma ilişkin detaylar, Türkiye İş Kurumunun "https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx" internet adresinde yayımlandı.
TÜRKİYE ULUSAL AJANSI 96 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Türkiye Ulusal Ajansı sözlü olarak gerçekleştirilecek giriş sınavı ile çeşitli unvanlarda 96 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.
18 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
BATI AKDENİZ KALKINMA AJANSI 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin kalkınması ve gelişmesinde vazifelendirilecek seyahat engeli olmayan 2 uzman personel alımı yapacak.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının merkezi Isparta ili olup ajansın faaliyet alanları Antalya, Burdur ve Isparta illeridir. Sınavda başarılı olanlar Ajans Genel Sekreterliğinin uygun göreceği bu illerin birinde çalışacak.
1 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
DİCLE KALKINMA AJANSI 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde çalıştırılmak üzere 2 uzman personel alımı yapacak.
25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü büro personeli unvanında Genel Sekreterlik birimi için yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alacak.
19 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 2 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 45 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü; Büro Personeli, Destek Personeli (Temizlik), Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Diyetisyen, Mühendis (Bilgisayar) ve Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme) pozisyonları için 45 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.
25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 3 BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü; Ağ Yönetim Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı ve Yazılım Önyüz Geliştirme Uzmanı pozisyonları için 3 sözleşmeli bilişim personeli alacak.
26 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 17 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 30 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü 2022 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile büro personeli pozisyonları için 30 sözleşmeli personel alımı yapacak.
27 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
UŞAK ÜNİVERSİTESİ 55 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK
Uşak Üniversitesi Rektörlüğü KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Büro Personeli, Spor Uzmanı, Tekniker (Çevre, Kimya, Bilgisayar), Teknisyen (Elektrik-Elektronik, İnşaat, Bilişim, Mobilya), Sağlık Teknikeri (Tıbbi Laboratuvar, Ağız ve Diş Sağlığı) pozisyonları için 55 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.
29 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ 2 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Sağlık Teknikeri ve Programcı pozisyonları için sözleşmeli personel alımı yapacak.
29 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Kaynak Sabah 

AdminAdmin