ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 14-01-2024 23:02   Güncelleme : 14-01-2024 23:33

Irak ve Suriye'nin kuzeyine peş peşe hava harekatları: 24 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, "Terör örgütü PKK’ya Pençe vurmaya devam ediyoruz!" notuyla Irak ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatlarıyla ilgili açıklama yaptı. MSB, 24 hedefin imha edildiğini kaydetti.

Irak ve Suriye'nin kuzeyine peş peşe hava harekatları: 24 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, "Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terörist hedeflere düzenlenen hava harekatlarında içinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen 24 hedef imha edildi" açıklamasında bulundu.

MSB yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

24 HEDEF İMHA EDİLDİ

PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil ve Asos bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 14 Ocak 2024 saat 22.00'da Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, mühimmat/malzeme deposu, barınak ve doğalgaz üretim tesisinden oluşan 24 hedef imha edilmiştir.

ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ!

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

kaynak:sabah

EditörEditör