Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 EKİM Çarşamba 20:05

Her yer yıkıldı ama o yerinde duruyor: Hatay’da deprem sonrası ilginç görüntü!

Depremin vurduğu Hatay'da çekilen görüntü herkesi şaşırttı. Bir iş yerinin çatısına dikkat çekmesi için konulan minibüs yerinden bile kıpırdamadı…

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 11:32
Her yer yıkıldı ama o yerinde duruyor: Hatay’da deprem sonrası ilginç görüntü!

Hatay Antakya'daki sanayi sitesinde bulunan birçok bina depremlerde ağır hasar aldı. Bu binalardan en dikkat çekeniyse, 4 katlı olan ve üzerindeki minibüsle bölge halkı tarafından bilinen araç parçalarının satıldığı iş yeri.
Depremi ağır hasarla atlatan binanın çatısındaki minibüsse, depremde yerinden kıpırdamadı. Çatıdaki minibüs, boşaltılan iş yerinin üzerinde görenlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.


Sanayi sitesinde iş yeri bulunan araç ustası Mustafa Uludağ, "Bu arkadaşımız, oto çıkmacısı. Sırf görünsün ve dikkat çeksin diye bu aracı çatıya koydu. Bu bina ağır hasarlı, şu anda kendisi başka bir yere taşındı.


Sırf ilgi çeksin diye çatıya koydu, depremde de aşağı düşmedi. Dükkan boşaldı, herkes gitti bir tek minibüs kaldı.
Her yer yıkıldı ama 4. kattaki araba yerinde duruyor. İlginç geliyor insana her yer yıkıldı orada. Yaklaşık 1 buçuk yıldır orada" dedi.
Hatay’da deprem sonrası ilginç görüntü: Her yer yıkıldı ama o yerinde duruyor!
Araç ustası Mustafa Erbolat, iş yeri sahibinin aracı çatıya dikkat çekmesi için koyduğunu belirterek, "Antakya'da adeta kıyamet koptu. Herkes gitti bu bölgedeki bir tek çatıdaki araç kaldı. Yedek parçacıydı, sırf ilgi çekmek için çatıya bu aracı koymuştu. Depremden sonra tam ilgi çeker hale geldi. Depremde her yer yıkıldı ama bu araba düşmedi" dedi.

Kaynak Sabah 

EditörEditör

YORUMLAR