GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2023 16:21

Güle Oynaya Camiye Gel Projesi’nde Bisiklet Dağıtımı Başladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Güle Oynaya Camiye Gel Projesi kapsamında bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisikletlerini hediye etti. Başkan Altay, “Elhamdülillah bu yıl 24 bin 290 çocuğumuz, 40 gün sabah namazına gelerek bisiklet almaya hak kazandı. Böylece toplamda Güle Oynaya Camiye Gel kampanyası başladığından beri 91 bin bisikleti çocuklarımıza ulaştırmış olduk. İnşallah 3 gün içerisinde merkezin dışında 28 ilçemizde bisiklet dağıtımlarını gerçekleştirmiş olacağız. Meram, Karatay, Selçuklu ilçelerinde de iki hafta içerisinde bütün bisikletlerimizi çocuklarımıza ulaştırmış olacağız” dedi.

Güle Oynaya Camiye Gel Projesi’nde Bisiklet Dağıtımı Başladı

Konya  Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Güle Oynaya Camiye Gel Projesi” kapsamında Karatay El Aksa Camii’nde düzenlenen bisiklet dağıtım programına katılarak bisiklet almaya hak kazanan çocuklara bisikletlerini hediye etti.

“Güle Oynaya Camiye Gel Projesi”nin Konya için artık bir gelenek haline geldiğini belirten Başkan Altay, “Elhamdülillah 24 bin 290 çocuğumuz 40 gün sabah namazına gelerek camide bisiklet almaya hak kazanmış oldular. Böylece toplamda Güle Oynaya Camiye Gel kampanyası başladığından beri 91 bin bisikleti çocuklarımıza ulaştırmış olduk. İnşallah 3 gün içerisinde merkezin dışındaki 28 ilçemizde bisiklet dağıtımlarını gerçekleştirmiş olacağız. Meram, Karatay, Selçuklu ilçelerimizde de iki hafta içerisinde bütün bisikletlerimizi çocuklarımıza ulaştırmış olacağız” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ EN GÜZELİNİ HAK ETTİ”

Türkiye’nin en önemli gençlik programlarından biri olan projenin Konya’da camilerde çocuklarla birlikte icra edildiğini vurgulayan Başkan Altay, şunları kaydetti:

“Çocuklarımız, sabahın o erken saatlerinde aileleriyle beraber gelerek camilerimizi şenlendirdiler. Başta İl Müftümüz olmak üzere tüm din görevlilerine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Amaç burada çocuklarımızın camiyle birlikte bir alışkanlık edinmeleri ve namaza alışmaları. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘dindar bir nesil yetiştirmek’ için Konya Büyükşehir Belediyemizin İl Müftülüğüyle gerçekleştirdiği programı icra etmiş olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama en büyük teşekkür, sabahın o saatinde uykulu gözlerle camiye gelen çocuklarımıza. Onlar en güzelini hak ettiler. Anne ve babalarına da gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. İyi günde kullanmalarını temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.”

BİSİKLETLERİN TESLİMATI SMS İLE BİLDİRİLECEK

Başkan Altay, bisikletlerin kurulumlarının ücretsiz olarak servislerde gerçekleştirileceğini belirterek, “Bisikletleri hangi gün nerede teslim edeceğimizi de çocuklarımıza SMS aracılığıyla iletmiş olacağız. Ailelerimiz bunu takip ederlerse bisikletlerini hangi saatte, hangi camiden alacaklarını ve nerede kuracaklarını da öğrenmiş olacaklar. Bu hizmeti de çocuklarımıza ücretsiz olarak sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’nin en önemli bisiklet markalarından birisini Konya’mıza kazandırmış olduk. Ben emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

ÖRNEK PROJEYE TEŞEKKÜR

Programa katılan Konya İl Müftüsü Ali Öge ise, “Güle Oynaya Camiye Gel Projesi” kapsamında bisikletlerine kavuşan çocukların büyük sevinç yaşadığını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

“Yavrularımız sabah namazına devam ettiler. Anneleriyle, babalarıyla, aileleriyle birlikte geldiler. Aileleriyle birlikte sabah namazı motivasyonu gerçekleşti. Bisiklet, kitap, tablet bir teşviktir. Bunlar, öğrencilerimize, yavrularımıza, geleceğimizi garantiye almak için bir teşviktir. Dolayısıyla bu noktada yardımlarını esirgemeyen, Konya farkını ortaya koyan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Tabii burada en büyük teşekkür yavrularımıza. Camilerimizi şenlendirdiler. Biz bir yıl boyunca 5 vakit onları camiye davet ediyoruz, bekliyoruz. Biz de bu projede imam arkadaşlarımızla 3 bin 500 camimizde yer aldık. Ne kadar memnun olduğumu ifade etmekte zorlanıyorum.”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a “Güle Oynaya Camiye Gel Projesi”nin devam ettirdiği için teşekkür ederek, şöyle devam etti:

“Namaz bizim en önemli ibadetlerimizden birisidir. Burada çocuklarımızın bu alışkanlığı kazanmaları, hem namaza hem de camiye devam etmeleri önemli. 40 gün bir şey yapan insan, artık onu devam ettirir. Burada çocuklarımız güzel alışkanlıklar ediniyor. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Bugün Karatay’ımızda 5 bin 400 öğrencimiz bisikletiyle bulaşacak. Organizasyonu yapan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu geleneğin devam etmesini diliyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah. Çocuklarımızı da ve ailelerini tebrik ediyorum.”

BİSİKLETLERİNİ ALAN ÇOCUKLAR BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI

Bisikletlerini teslim alan çocuklar, çok mutlu olduklarını belirterek, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Bisiklet almaya hak kazanan çocuklara dağıtım yapılacak tarihler ve camiler Konya Büyükşehir Belediyesi’nden gelen sms ile bildirilecek. Hak sahibi çocukların bisikletlerinin montajı da ücretsiz olarak anlaşmalı servisler tarafından yapılacak.

EditörEditör