YAŞAM
Giriş Tarihi : 13-12-2023 12:38

Dosd Meram, Antalyalı Dostlarını Ağırladı

DOSD Meram, Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği üyeleri ve ailelerini ağırladı. Hz. Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri’ne katılan dernek üyeleri, DOSD Meram’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Down sendromlu ve engelli çocuklar ile aileleri, ziyaret ettikleri 80 Binde Devr-i Alem Parkı’na da hayran kaldılar.

Dosd Meram, Antalyalı Dostlarını Ağırladı

Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi (DOSD Meram), Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü etkinliklerine katılmak üzere Konya’ya gelen Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği üyelerini ağırladı. Down sendromlu ve engelli özel bireyler ile aileleri ziyaret ettikleri DOSD Meram’a ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı’na hayran kaldılar.

BAŞKAN KAVUŞ; “ÖZEL BİREYLERİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VEREBİLMENİN ÇABASI İÇİNDEYİZ”    

Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay başkanlığındaki dernek üyeleri, Vuslat etkinlikleri öncesinde Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile buluştu. Başkan Kavuş ve Dernek Başkanı Gülcan Ay, her iki şehirde down sendromlular ve diğer engelli bireylerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Projeler hakkında istişarelerin yapıldığı buluşmada Gülcan Ay, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Kavuş’a teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Kavuş da “Antalya’dan dostlarımızla buluşmuş olmaktan ve onları Meram’ımızda ağırlamış olmaktan büyük mutluluk duydum. Türkiye’nin pek çok yerinde DOSD Meram benzeri eğitim veren merkezlerimiz var. Biz, özel bireylerimiz için bir taraftan hizmetlerimize devam ederken bu hizmetleri geliştirmek adına bu merkezlerle de sürekli iletişim halinde olmaya gayret gösteriyoruz. Bu derneklerle karşılıklı istişareler ve ziyaretlerle gelişmeleri, yenilikleri sürekli takip ediyor, Meram’a down sendromlu bireylerimiz ve diğer engellilerimiz için en güzel hizmetleri kazandırıyoruz” diye konuştu.  

ÖZEL BİREYLER 80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI’NDA DOYASIYA EĞLENDİ

Özel bireyler ve aileleri bu buluşmanın ardından Meram Belediyesi 80 Binde Devr-i Alem Parkı’na geçtiler. Burada masal kahramanları ile tanışan çocuklar ve gençler dinozor maketleri ve Türk-İslam eserleri minyatürlerini görmekten büyük mutluluk duydular. Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği üyeleri ve aileleri, bu ziyaretlerin ardından Hazreti Mevlana’nın 750. Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri’ne katılarak sema gösterilerini izlediler.

EditörEditör