Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
04 ŞUBAT Cumartesi 09:03

Dere Sosyal Tesisi yeni yüzü ve yeni konsepti ile hizmete açıldı

Uzun zamandır atıl durumda bulunan Meram Belediyesi Dere Sosyal Tesisi, yeni yüzü ve yeni fonksiyonları ile hizmetlerine yeniden başladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2022 10:10
Dere Sosyal Tesisi yeni yüzü ve yeni konsepti ile hizmete açıldı

Gençlerin wushu kungfu gösterileriyle başlayan törende konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram Belediyesinin atıl tesislere yeni işlevsellikler ve fonksiyonlar kazandırarak onları çok daha rantabl hizmet vermelerini sağlamak amacıyla bugüne dek pek çok çalışma ortaya koyduklarını söyledi.

Başkan Kavuş, Dere Sosyal Tesisi’nin de bu çalışmalardan biri olduğunu ifade etti

Tam kapasite ile kullanılmayan, hemşehrilerinin rağbet etmediği tesislerin, hizmet edebilmekten uzak ve sadece Meram’a yük getirdiğinin altını çizen Başkan Kavuş, “Rutin belediyecilik hizmetlerimizi başarıyla yerine getirirken bir diğer taraftan da ‘belediyemize ait sosyal tesisleri en verimli şekilde nasıl kullanırız’ sorusuna en güzel yanıtı bulmaya çalıştık. Buralara harcanan her kuruş parada Meramlının hakkı, emeği, alın teri olduğu bilinciyle buralara sahip çıkmayı bir görev addettik. İşlevselliğini yitirmiş Dere Sosyal Tesisi, verimli kullanılmayan tesisleri verimli hale getirme politikamızın en yeni örneğidir. Tesisimizde, özellikle çocuk ve gençlerimizin içerisinde ders çalışabileceği, internetin yer aldığı bilgisayarlarda araştırma yapabileceği Millet Kıraathanesi, emeklilerimizin güzel vakit geçirebileceği Emekliler Lokali, toplantılarını yapılabileceği çok amaçlı salon ve mahalle sakinlerinin spor yapabileceği spor salonu yer almasına karar verdik ve tesisi buna göre yeniden dizayn ettik. Tesis, tıpkı öncekiler gibi adeta küllerinden yeniden doğdu. Dere Mahallemize, Meramımıza ve Konyamıza hayırlı olsun” diye konuştu.

EditörEditör

YORUMLAR