Konya Haberci | Konya Haber
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 18:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan:Önümüzdeki Asır Türkiye Asrı!Şehirlerimizin Kaybedecek Bir Günü Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için net mesajlar veren Başkan Erdoğan, "Ülkemize ve şehirlerimize vakit kaybettiren, istismar siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. Şehirlerimizin kaybedecek bir günü yok. 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır." ifadelerini kullandı. Başkan Erdoğan, konuşmasının ardından Eskişehir ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 28-01-2024 17:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan:Önümüzdeki Asır Türkiye Asrı!Şehirlerimizin Kaybedecek Bir Günü Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında yaptığı konuşmada, şehirlerin kaybedecek tek bir günü olmadığını belirterek "İstismar siyasetinin sonuna gelindi. 31 Mart'ta hizmet belediyeciliği yükselecek" dedi. Erdoğan, "Her siyasi partinin asli görevi ve hakkı olan seçimlere katılma iradesine dahi tahammül edemeyen bir çırpınış içindeler" diye konuştu.

"TÜM OYUNLARI BOZDUK"

"Dünyada ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki, şehirlerimizin de ülkemizin de kaybedecek bırakın 5 yılı, tek bir günü bile yoktur. Kaybettiğimiz her anın sadece kendimize değil, asıl evlatlarımızın geleceğine yüklenen devasa maliyetleri olacağını biliyoruz. Türkiye'ye bu kötülüğü Cumhuriyet tarihi boyunca defalarca yaptılar. Tek parti devrinde ülkeyi içe kapar atak bu kötülüğü yaptılar. Ardı ardına yaşadığımız darbelere ülkeyi gerileterek bu kötülüğü yaptılar. Siyasi istikrarsızlık, sosyal ve ideolojik gerilim, ekonomik kriz kısır döngüleriyle bu kötülüğü yaptılar. Terör örgütlerini başımıza musallat ederek sınırlarımız boyunca sürekli bizi rahatsız ederek bu kötülüğü yaptılar. Bugün de fırsat bulsalar tüm bu felaketler zincirini boynumuza dolayacaklar. Hükümete geldiğimiz günden beri ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımları yanında işte bu hain tuzaklarla da mücadele ettik. Sadece son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi başka bir ülkenin başına gelse emin olun yerle yeksan oluştu. Milletimizle omuz omuza, kol kola, yürek yüreğe vererek Türkiye'nin istikrarı ve istikbali üzerinde oynan tüm oyunları bozduk. Hem altyapıyı telefi ettik hem de ülkemizi cumhuriyetin ikinci asrına hazırladık. Önümüzdeki seçimleri bu hazırlık çabasının bir merhalesi olarak görüyoruz.

"TEK PARTİ FAŞİZMİ"

CHP'nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok. Eski genel başkanlarıyla, yeni genel başkanlarıyla, masanın altındaki, sütun gerisinde, gölge başkanlarıyla oradaki herkesin derdi kendi iktidar alanlarını korumak, genişletmek veya geri kazanmaktır. Bu gerçeği itiraf edemedikleri için her siyasi partinin hakkı olan seçimlere katılma iradesine dahi tahammül edemeyen bir çırpınış içindeler. Güya değişim diye gelen CHP'nin yeni gelen başkanı ışık hızıyla tek parti faşizminin kendinden başka kimseye tahammülü olmayan zihniyete büründü. Gerçi partisinde kimsenin kendisini takmadığını anlaşılıyor ama o bize höykürerek bu zaafını gizleyebileceğini sanıyor

"DERDİ YENİDEN GENEL BAŞKANLIK"

Eski genel başkanı derseniz, o da kendini gündemde tutmak için yarısı yalan, yarısı yanlış ama tamamı da cehalet ürünü hezeyanlarla bize sataşarak gündem de kalmaya çalışıyor. Onun derdi de CHP içinde giderek artan bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı gözlerden saklayarak sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin kavgaları içinde boğulup gitsinler. Biz eser siyasetiyle devletimizi güçlendirmeye, milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz.

"BELEDİYE BAŞKANLILARIMIZIN HEP YANINDA YER ALACAĞIZ"

Eğitimde, sağlıkta, sanayide, teknolojide, tarımda, kültür ve sanatta, şehircilikte, çevrede ve diğer alanlarda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetler Eskişehir yakından biliyor. Belediyecilikte de benzer atılım dönemini, 31 Mart'tan itibaren Eskişehir'imizde başlatacağız. Demokrasi ve kalkınma atılımları ancak ülkenin her yerinde ve tüm alanlarda eşzamanlı yürürse, ülkenin hedeflerine ulaşmasına hizmet eder. Ülkemizin şehirlerinin mümkünde tamamını gerçek belediyecilikle tanıştırma arzusunun gerisinde işe bu hakikat yatıyor. Hükmet olarak gerçekleştirdiğimiz projelerinin milletimizin hayatına tam manasıyla nüfuz edebilmesi için belediyelerin de buna destek vermesi ayak uydurması gerekiyor. Gözü de, gönlü de, aklı da başka yerlerde olanların şehirlerimize ve insanlarımıza verecek hizmetleri olmadığını son dönemde hep birlikte gördük ve yaşadık. AK Parti ve Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi olarak adaylarımızı milletimizin ve şehirlerimizin her anında hep yanında olacak isimlerden belirledik, belirliyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonun sahibi bir ülkenin şehirleri ancak bu vasıftaki belediye başkanlarıyla yönetildiği takdirde geleceğe hazırlanabilir. Belediye başkanlılarımızın hep yanında yer alacağız.

"AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK"

Dünyadaki siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden kurulmaya başlandığı bir dönemden geçiyoruz. Türkiye kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni döneme geçmişte hiç olmadığı kadar hazırlıklı giriyor. Küresel ve bölgesel konjonktürde ülkemizin stratejik önemini ve avantajlarını artırıyor. Siyasi ekonomik ve askeri olarak artık kendi kararlarını verme, kendi hedeflerini belirleme ve bu doğrultuda gereken adımları atma imkanına kavuşan bir ülkeyiz. 81 vilayetimizin tamamının 21'inci Yüzyılın lider ülkesi Türkiye hedefine inandığını, kilitlendiği biliyoruz. Bize düşen gören bu potansiyeli harekete geçirmek, bu gücün doğru istikamete odaklanmasını sağlamaktır. Bunun için Türkiye'nin dikkatini dağıtacak hiçbir polemiğe girmiyor, emperyalist hesapların ürünü tüm oyunlardan, senaryolarından uzak duruyoruz. Ülkemize fayda sağlamayacak, milletimizin güvenlik ve refah beklentilerine katkı vermeyecek hiçbir tartışmanın ve kavganın içinde olmak ve olmayacağız. Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir.

"ÖNÜMÜZDEKİ ASIR TÜRKİYE ASRI"

Dün 2023 hedefleri demiştik, bugün Türkiye Yüzyılı diyoruz. Bizden sonraki nesilde çok daha iddialı bir vizyonla milletimizi çok daha ileriye taşıyacak. Esasen en büyük başarımızın Cumhuriyetimizin ilk asrında ülkemizin atılımlarını engelleyen ne varsa hepsinin de geride kalmasını sağlamak olduğuna inanıyorum. Bu milletin ayağına prangalar vurulmadığında, sinsi oyunlarla a yolu kesilmediğinde neler yapabileceğini geçtiğimiz 21 yılda dost düşman herkese gösterdik. Önümüzdeki süreçte ülkemizi her bakımdan dünyanın ne büyük, en güçlü devletleri arasına sokarak yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. Boşuna Türkiye Yüzyılı demiyoruz. Gerçekten önümüzdeki asrı Türkiye asrı, Türk asrı yapma kararlığı, azmi, gayreti ve heyecanıyla bu vizyona sarılıyoruz.

"HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİN SEMBOLÜ"

AK Parti ve Cumhur İttifak'ı olarak Eskişehir'de büyükşehri ve ilçeleriyle destan yazacağımız bir seçim geçireceğimize inanıyorum. Eskişehir'in 31 Mart'ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağından şüphe duymuyorum. Ülkemize ve şehirlerimize vakit kaybettiren, kaynak ve enerji israf ettiren, şov, ajans, ideolojik dayatma milletinin ortak değerini istismar siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğin yükseldiği sembolü olacak. Eskişehir Türkiye Yüzyılı belediyeciliğini öncülüğünü yapacak.

"HEDEFİMİZ BİRİNCİ ÇIKMAK"

Eskişehir'e hızlı treni kim getirdi? Eskişehir'in bütün yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Bütün otoyollar, otobanlar kimle inşa edildi? Altyapısıyla, üst yapısıyla kim bunları yaptı, AK Parti. Şimdi bundan sonra bir tarafı maalesef çorak ama bir tarafında da hem merkezi yönetim hem belediye ele ele verdiği zaman Eskişehir'imiz yeniden ihya olur, ayağa kalkar.AK Parti olarak kurulduğumuz günden bugüne 17 defa milletimiz tarafından sandıkta imtihana tabi tutulduk, hepsinde de anlımızın akıyla çıktık. Mahalli idareler seçimi vesilesiyle 18'inci defa bir kez daha milletimizin huzuruna çıkıyoruz. Hedefimiz yine sandıktan birinci çıkmak, şehirlerimizi eser ve hizmet siyasetiyle yönetmektir."

kaynak:sabah

EditörEditör

YORUMLAR