GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2024 19:26   Güncelleme : 04-05-2024 00:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail İle Ticaretin Durdurulması Dünyaya Örnek Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Yönetim Kurulu'nu kabulünde İsrail ile ticaretin durdurulması kararını değerlendirdi. Erdoğan, "Türkiye'nin bu adımı, mevcut durumdan rahatsız olan diğer ülkelere de örnek olacak." diyerek bu hamlenin önemini vurguladı. Ayrıca, iş dünyasıyla işbirliği içinde bu adımın sonuçlarını değerlendireceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail İle Ticaretin Durdurulması Dünyaya Örnek Olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları şöyle:

İsrail'i ateşkese ve geçişine izin verdiği yardım miktarını arttırmaya zorlamak amacıyla ilk etapta 54 ürün grubuna ihracat kısıtlaması getirdik. Dünden itibaren de tüm ürünleri kapsayacak şekilde İsrail'le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurduk.

TÜRKİYE'NİN HAMLESİ ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

Attığımız bu adımın ortaya çıkaracağı sonuçları iş dünyamızla eş güdüm ve istişare içinde yürüteceğiz. Biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle düşmanlık ve kavga peşinde değiliz. Biz coğrafyamızda çatışma, kan ve gözyaşı görmek istemiyoruz. Türkiye'nin bu hamlesi, mevcut tablodan rahatsız olan diğer ülkelere de örnek teşkil edecektir. Burada tek gayemiz vardır. Batının askeri ve diplomatik desteğiyle kontrolden çıkan Netanyahu yönetimini ateşkese zorlamak.

ENFLASYON MESAJI

Enflasyonu düşürmeye yönelik, kararlı adımlar atıyoruz. Enflasyon ve dış ticaret verileri, Orta Vadeli Program beklentilerimizle uyumludur.

kaynak:sabah

AdminAdmin