Konya Haberci | Konya Haber
HV
14 TEMMUZ Pazar 14:45

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Devir-Teslim!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığında Devir-Teslim törenleri gerçekleşti. Bakan Murat Kurum, görevi Mehmet Özhaseki'den devraldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2024 17:44   Güncelleme : 03-07-2024 08:33
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında Devir-Teslim!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevini Mehmet Özhaseki'den devralan Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde vatandaşlara yeni evlerini bir an önce teslim etmek, millete olan sözlerini tutmak için gayret göstereceklerini ifade etti.

Bakanlıktaki devir teslim töreni, bazı milletvekilleri, bürokratlar ve bakanlık çalışanlarının katılımıyla yapıldı.

Törende konuşan Kurum, yeniden bu görevi kendisine layık gören Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu.

Emeklerinden dolayı Özhaseki'ye teşekkür eden Kurum, görev aldığı her işte amacının millete hizmet etmek olduğunu, gece gündüz bunun için çalıştığını dile getirdi.

Kurum, "Yeri geldi Elazığ'ın Kara Murat'ı oldum, yeri geldi İstanbul'un Murat'ı oldum, yeri geldi depremde, selde, heyelanda milletimiz için koşturmaya gayret gösterdim, elimden geleni yapmaya çalıştım. Bundan sonraki süreçte de yapacağım, geçmişte ne yaptıysam yine aynısını aziz milletim için yapmak olacaktır." diye konuştu.

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu anımsatan Kurum, "Başta 11 ilimiz, Hatay'ımız, Gaziantep'imiz, Kahramanmaraş'ımız, Adıyaman'ımız, Osmaniye'miz, Adana'mız olmak üzere afetten etkilenen kardeşlerimize evlerini bir an önce teslim etme arzusu ve isteğiyle tüm ekibimizle, Sayın Bakanımızdan devraldığımız görevi layıkıyla yapıp vatandaşlarımıza, aziz milletimize sözlerimizi tutmaya gayret göstereceğiz." dedi.

kaynak:sabah

AdminAdmin

YORUMLAR