GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2023 14:43

Çad Heyeti Karatay’ı Ziyaret Etti

Bir dizi program için Türkiye’de bulunan Çad 4. Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat ve beraberindeki heyet, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı ziyaret etti. Karatay Belediyesi’nin hayata geçirdiği yatırım ve projeler hakkında Başkan Hasan Kılca’dan bilgi alan Çad Heyeti, söz konusu hizmetleri yerinde görme fırsatı da buldu.

Çad Heyeti Karatay’ı Ziyaret Etti

Çad  Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat, Belediye Başkanı Özel Kalemi Mme Fatıme Aouadalkerım ve Baladi Derneği Başkanı Dr. Yaya Abdoulaye Abakar, Karatay Belediyesi’ni ziyaret etti.  

ÇAD HEYETİ’NDEN BAŞKAN HASAN KILCA’YA ZİYARET

Bir dizi program için Türkiye’de bulunan Çad heyeti, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı makamında ziyaret etti.  

BELEDİYELERİMİZ ARASINDA BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI YAPIYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Çad Heyeti’ni Karatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Başkan Hasan Kılca; “Sizleri kadim şehrimiz Konyamızda, Karatay’ımızda ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Birkaç günlüğüne belediyelerimizle karşılıklı olarak bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmış olacağız. Belediye olarak Park ve Bahçeler, Fen İşleri, Yapı Kontrol, Sosyal ve daha birçok müdürlüğümüzün koordinesinde yürüttüğümüz hizmetleri, yürüttüğümüz projeleri sizlerle paylaşacağız. Konyamız kadim bir şehir ve geçmişi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Özellikle Hz. Mevlana, İbn-i Arabi, Şems-i Tebrizi, Şeyh Sadrettin-i Konevi ve daha birçok alimin yaşadığı bir şehir Konyamız. Konya hem tarih hem tarım hem sanayi hem de turizm şehridir. Bizler de böylesine güzel bir şehirde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.  

BURADA EDİNDİĞİMİZ BİLGİLER HİZMETLERİMİZE KATKI SUNACAK

Çad 4. Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat, Karatay’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu aktardı. Maire Haroun Ramat şunları dile getirdi; “Konya çok güzel ve oldukça da düzenli bir şehir. Konya’da ve Karatay’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Konya’nın ve Karatay Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle ilgili bilgi paylaşımını önemsiyoruz. Buradan alacağımız yeni bilgilerle bizler de şehrimizde hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Bize ve şehrimize yaptığınız bu katkı dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum.”  

Çad 4. Bölge Büyükşehir Belediye Başkanı Maire Haroun Ramat, Belediye Başkanı Özel Kalemi Mme Fatıme Aouadalkerım ve Baladi Derneği Başkanı Dr. Yaya Abdoulaye Abakar’dan oluşan heyet, belediye yatırımlarıyla ilgili verilen sunumların ardından 3 gün boyunca Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan eğitim, spor ve sosyal tesisler, parklar, bahçeler teknik yapılar ile daha birçok projeyi de yerinde gezerek inceleme fırsatı da buldular. 

EditörEditör