Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
26 MART Pazar 15:19

Bekçiyi ısıran köpek gözaltına alındı

Çıkan kavgada olaya müdahale eden bekçiyi ısıran sokak köpeği, 2 gün boyunca gözaltında tutulduktan sonra barınağa yerleştirildi.

YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-02-2023 18:54
Bekçiyi ısıran köpek gözaltına alındı

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesine bağlı Çarşı Mahallesi'nde, 13 Ağustos'ta gece saatlerinde, gece devriyesine çıkan 4 bekçi, gençler arası

Takviye ekiplerin de gelmesiyle 3 genç, 'görevli memura mukavemet' suçundan gözaltına alınırken, başıboş köpek de götürüldüğü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesine bağlandı.

Bekçilerin şikayetiyle soruşturma açıldı.

Kavga edenler serbest bırakıldı, köpek gözaltına alındı
Gençlerin komut verdiği gerekçesiyle ‘silah' olarak nitelendirilen köpek, 2 gün gözaltında tutuldu. Uyutulacağı iddia edilen köpek için Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) harekete geçti.

Emniyetteki görüşmeler sonucu dernek tarafından alınan köpek, barınağa yerleştirildi. Şüpheliler, ifadeleri sonrası serbest kaldı.

Yaralı bekçinin ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kavgaya karışanlar, olayda yanlış anlaşılma olduğunu ve kendilerine ait olmadığını belirtikleri köpeğin suçsuz olduğunu savundu.


“İki taraf birbiriyle kavga ediyor, fatura köpeğe biçiliyor”
Bu hayvan sokak köpeği. Ona bakan, yemek veren biri zarar gördüğü anda köpek müdahale edebilir. Olayda biber gazı da kullanılmış, çok sayıda kişi birbirine girmiş. Köpek panik yaparak saldırabilir. Bu olayda iki taraf birbiriyle kavga ediyor, fatura köpeğe biçiliyor. Köpek sahipli olsaydı çocuklar da ona komut verseydi o zaman silah yerine geçerdi ama bu köpek sahipsiz. Olayda en suçsuzu, masumu köpek ama bunun bedelini ilk önce köpek ödedi. Veterinerler bunu incelesin, rehabilitasyon altında tutsunlar, saldırgan mı değil mi rapor hazırlasınlar. Biz de sahiplendirelim.” dedi.

“Olay bizim olayımız, köpeğin hiçbir suçu yok”
Olay gecesi kavgaya karışanlardan Emirhan Ç. de köpeğe komut vermediklerini savunarak, “Köpeğe bizim komut verdiğimizi söyledikleri için köpek 'silah' yerine geçti. Köpek bizim değil ve suçsuz. Köpek, sokak köpeği, kimliği yok. Biz zaten bütün köpekleri besliyoruz. 'Isırdı' diye sadece bu köpeği aldılar. Hafta sonu olması nedeniyle 2 gün karakol önünde tutuldu. Suyunu yemeğini biz götürdük. Olay bizim olayımız, köpeğin hiçbir suçu yok.' dedi.nda ‘laf atma' nedeniyle çıkan kavgayı ayırmaya çalıştı.

EditörEditör

YORUMLAR