Konya Haberci | Konya Haber Sitesi
HV
26 MART Pazar 15:44

Başkan Kavuş, “Şehir Olarak Deprem Bölgeleri İçin Seferber Olduk”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 şehri etkileyen depremle ilgili yardım faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Kavuş, Konya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda ilçe belediyeleriyle birlikte tüm imkanların deprem bölgeleri için seferber edildiğini ifade etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-02-2023 17:31
Başkan Kavuş, “Şehir Olarak Deprem Bölgeleri İçin Seferber Olduk”

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan ve 10 farklı şehirde yıkımlara yol açan depremle ilgili tüm Türkiye seferber oldu. Valilik, Konya Büyükşehir Belediyesi ile Meram, Selçuklu ve Karatay belediyelerinin koordinasyonunda Konya, deprem bölgeleri için seferber oldu. Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir araya gelerek AFAD’ın koordinasyonunda yardım çalışmaları ile ilgili görüşme gerçekleştirdiler.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Öte yandan Konya’da deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda deprem bölgeleri için acil ihtiyaç maddeleri şu şekilde sıralandı: Battaniye, kışlık kıyafet (mont, kazak, çorap, ayakkabı, bot, bere, eldiven, atkı), gıda kolisi, çocuk bezi, mama, kıyafet, ısıtıcı, sıvı-katı sabun, kağıt havlu, sırt çantası.Malzemelerin kullanılmamış ve ambalajlı olması gerektiği belirtilirken Yardım Toplama Alanları ise; Meram Lalebahçe Spor Tesisi, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Merkezi, Karatay Kongre Merkezi olarak belirlendi.

“RABBİM BU TÜR AFETLERİ BİR DAHA YAŞATMASIN”

Sabahın ilk saatlerinde meydana gelen depremle birlikte tüm ekip ve ekipmanlarıyla seferber olduklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde ilçe belediyeleri olarak ekip, ekipman, gıda ve kan desteğiyle alakalı harete geçtik. Bakanlığımızın

yönlendirmesiyle şehrimiz Hatay’daki yardım faaliyetlerine katılmak üzere görevlendirildi. Ekiplerimiz de Hatay’a doğru yola çıktı. Çok büyük bir imtihan içindeyiz. Rabbim bu tür afetleri tekrar yaşatmasın. Kaybettiğimiz canlara bir kez daha rahmet diliyorum. Konya olarak her zaman olduğu gibi yardıma ihtiyaç duyulan noktalara ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

EditörEditör

YORUMLAR